El Topu Milli Takımı kaptanı Cemal Kütahya ile oğlu depremde vefat etti

Türkiye Hentbol Federasyonu (THF), “asrın felaketi” namına nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerde, A Milli Ayvaz Takımı kaptanı Cemal Kütahya ile oğlu Çınar Kütahya’nın irtihal ettiğini duyurdu.

Federasyonun toplumsal medya hesabından, ” Antakya’de yaşadığı evin enkazı altında kalan A Milli Koca El Topu Takımımızın kaptanı, canımız Cemal Kütahya’nın ve oğlu Çınar Kütahya’nın memat haberini yoğun benzeri mahzunca öğür bulunmaktayız.” paylaşımı yapıldı.

Cemal Kütahya ve oğlu Çınar Kütahya’ya Allah’tan yağmur, yakınlarına sabır ve başsağlığı dilenen açıklamada, “Ülkemizi senelerce en üst seviyede başarıyla mandepsi fail Cemal Kütahya’nın ismini neşelendirmek için elimizden gelen gelişigüzel şeyi yapacağız. Ülkemize kattığın değme molekül amacıyla teşekkürler Cemal. Biz senden razıyız, seni unutmayacağız.” denildi.

THF Başkanı Tasavvur Kılıç dahi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Cemal Kütahya, insan yürekli kayırıcı, milli takımımızın kaptanı, sizi dört gözle bekledik. Sen oğlunu kucakladın, cennete yürüdünüz. Çok üzgünüm çokça. Cemal’in eşi ve kayınvalidesine elan ulaşılmadı. Icraat devam ediyor.” ifadelerini kullandı.

Share: