Eskişehir Adliyesi ve ceza uygulama kurumlarının hareket bölgesine yardımları sürüyor

Eskişehir’den Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Akdeniz, Maşrık Küçük Asya ve Güneydoğu Küçük Asya bölgelerindeki 1i ilde afetzedelere müteveccih insanca yardımlar devam ediyor.

Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada, Eskişehir Adliyesi ve ukubet yürütüm kurumlarının sarsıntı bölgesine yardımlarının sürdüğü belirtildi.

Daha önceki asıl besin ürünleri, paketlemek, üst, battaniye, akarsu, bala bezi ve süt kuzusu maması kabil acil ihtiyaçların giderilmesi üzere yardımda bulunulduğu hatırlatılan açıklamada, Doğruluk Bakanlığının başlattığı “Kardeş adliye” uygulaması ile Elbistan Adliyesi personeli ve ailelerinin ısınma ihtiyacının karşılanması yerine ayrımsız konteyner, gezici abdesthane, aut mekan sobası, ısıtıcı ve besin malzemeleri temin edilerek yardım aracıyla Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesine gönderildiği duyuruldu.

Açıklamada, Elbistan’daki soba ihtiyacı ile ilişik Eskişehir Cumhuriyet Altını Başsavcılığının girişimleriyle Eskişehir 1. Çekicilik İkmal Hizmet Merkezi Komutanlığından realizasyon edilen 90 varilin Eskişehir 2 No’lu Boş Ceza İnfaz Kurumu atölyesindeki fahri infaz koruma memurlarının vahim çalışmaları sonucu aut mekan sobası haline getirildiği aktarılarak, işlemleri tamamlanan sobaların Elbistan’a gönderildiği, odunların dahi Mersin Ağacı Orman Kesim Müdürlüğünden gerçekleştirme edileceği bildirildi.

Share: