Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükerşen, Yer Sarsıntısı Bölgesinden Dönen İtfaiye Personeliyle Buluştu

Eskişehir Büyükşehir Şehremaneti (EBB) Başkanı Yılmaz Büyükerşen, zelzele bölgesindeki görevini tamamlayarak kente dönen itfaiye aracı personeli ile bire bir araya geldi. Başbuğ Büyükerşen, “Eskişehir sizlerle gelgel duyuyor” dedi.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinin ardından bölgedeki taharri-kurtarma ve destek çalışmalarında etken fariza aldı. Afet bölgesine kısaca 330 personel gönderen EBB, Başkan Büyükerşen’in yakından izlem ettiği evgin genişlik çalışmalarındaki görevini tamamlayarak kente döndü. İtfaiye Dairesi Başkanlığı’nda personeli ülfet eden Büyükerşen’e, CHP Eskişehir Saylav Yengi Çakırözer, Tepebaşı Şehremini Ahmet Ataç, EBB Umumi Sekreteri Ayşe Ünlüce ve Genel Sekreter Yardımcısı Bahir Kaplan ile Tepebaşı Belediye Komutan Yardımcısı Suat Yalnızoğlu zevcelik etti.

Büyükerşen, afet bölgesinde görev işleyen personele şu sözlerle teşekkürname etti:

“Çok büyük benzeri kıran yaşadık ve on binlerce kaybımız, beniz bini aşan yaralımız var. Afetin arkası sıra hızlı hızlı çalışmalarımıza başladık ve bölgeye personel, iyiliksever Eskişehirlilerin desteği ile insani müzaheret, anahtar materyal, iş makinesi ve takım ulaştırdık. Halen de çalışmalarımız bitmeme ediyor. Sizler da günlerdir haddinden fazla pek şartlarda parçalanmamış özveri ve gayretinizle çalıştınız. Orada görev yapan umum ekiplerimizle gelgel duyuyoruz. Eskişehir sizlerle kurum duyuyor. Ego, mecmu Eskişehirliler adına zaman burada sizlere birlik, kardeşlik ve el birliği ruhu ile yaptığınız çalışmalar için istekle teşekkür ediyorum. Depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara de ivedili şifalar diliyorum.”

Share: