Eskişehir’de 11 bin 398 paket uğrun sigara ele geçirildi

Eskişehir’de 11 bin 398 paket gizliden gizliye sigara ele geçirildi

6 şüpheli adliyeye sevk edildi

ESKİŞEHİR – Eskişehir’de 3 tır dorsesi ile suratsız şahısların sülale ve müştemilatlarında yapılan aramalarda ülkeye yasadışı yollardan sokulduğu belirlenen mecmu 11 bin 398 paket gizlice yabancı kökenli sigaraya umum konulurken, olayla ait 6 dirilik adliyeye irsal edildi.

Eskişehir İl Açıkgöz Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Ofis Müdürlüğü ekiplerince Odunpazarı ilçesi Ağapınar Mahallesi Tevhit Uran Bölgesi’nde, tır dorselerinin içine pinhan vaziyette bandrolsüz ve hologramsız sigaralar satıldığı ve nahak yere kazanç edildiği tayin edildi. Yapılan beceri ve fiziksel strateji sonucunda 3 tır dorsesinde gizlenmiş vaziyetteki sigaraları ahzetmek amacıyla araçlarla gelen B.G., H.D. ve E.Ç. cürmümeşhut yakalandı.

Şüphelilere ilgili familya, miftah ve ikametlerde yapılan aramada; H.D. isimli şüphelinin kullandığı araçta 3 bin 920 paket değişik markalarda bandrolsüz sigara, B.G. isimli şüphelinin aracında suçtan elde ettiği değerlendirilen 98 bin 500 TL para ve gayrı şüphelilerin karı ve müştemilatlarında 7 bin 478 paket değişik markalarda bandrolsüz sigara kalkışmak üzere toplamda 11 bin 398 paket yabancı menşeli sigaraya umum konuldu.

Tır sürücüleriyle gelişigüzel toplamda 6 bed gözaltına alındı. Kolluktaki işlemleri tamamlanan şüpheliler adliyeye atıf edildi.

Share: