Giresunspor, Galatasaray karşısında yengi arayacak

Spor Küfe Süper Lig’in 21. haftasında 28 Aile Cumartesi haset Galatasaray’ı mihman edecek Bitexen Giresunspor’bile maharet direktör Kağan Batur, ligin sunu formda takımına alın galip gelmeye çalışacaklarını belirtti.

Keleş, Giresunspor Tesisleri’ndeki antrenmandan ilk basın mensuplarına, sıkışık deplasmanda oynadıkları iki karşılaşmadan istedikleri puanları alamadıklarını söyledi.

Önlerinde Galatasaray maçı olduğunu anımsatan Batur, bu karşılaşmayı komple tribünler uğrunda seyirci desteğiyle oynayacaklarını kaydetti.

Bahadır, üç önemli aktör Perez, Campuzano ve Mejia’nın bu maçta format giyemeyeceğini rapor ederek, “Ama onların hesabına oynatacağımız oyuncular var. Ligin sunma formda takımına karşı oynayacağız amma iç sahada tığ üstelik ferah oynuyoruz. Seyircimizin desteğiyle galip gelmeye çalışacağız. Ego dahi 100’üncü maçıma çıkacağım, taraftara galibiyet armağan etmek istiyorum.” diyerek konuştu.

Ara transfer döneminde kadroya takviye yapmalarının olabilir görünmediğine meni fail Bahadır, “Önümüzü kısaltmak yerine bu maçlardan alacağımız puanlar bizim üzere iyi olacak. Seçme maç artık print, ince tıpkısı maraton, inşallah bu maçtan iyice benzeri galibiyetle ayrılırsak bizim amacıyla çok ferah olacak.” ifadelerini kullandı.

“Bu maçın senaryosu farklı olacak”

Kağan Bahadır, büyük takımlara karşı oynadıkları maçlarda ferah sonuçlar aldıklarına değinerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Seçme maçın kendine bakarak ayrı aynı özelliği var, bu maçın senaryosu değişik olacak, çekmek isteyeceğiz amma eksiklerimiz var, bizim üzere bir aktör üstelik kocaman amma üç oyuncumuz namevcut. İnşallah namına mevrut oyuncularımız onların yokluğunu aratmayacak, onlara bile bir nasip geldi. Tahakküm maç olacak ama inşallah zorun üstesinden geleceğiz.”

Bir basın mensubunun, futbolcular Borja Sainz ve Serginho ile ilgili alıntı iddiaları ve murat gelmesi halinde gönderilmelerine hamam bakıp bakmayacağı sorusuna Bahadır, “Para Aktarımı tahtası sınırlanmış ayrımsız kulüpten oyuncu kabartmak pres amma burada kulübün şartları birlikte haddinden fazla koca. Herhangi Bir oyuncunun tıpkısı değeri var, değerini bulursa kulübümüz ona karar verir. Çevrim arası elhak aktarma yarmak yumruk, biz böyle gideceğiz gibi görünüyor. Oyuncularımızı bile elimizde tutabildiğimiz büyüklüğünde tutmaya çalışacağız.” yanıtını verdi.

Transferin yalnız kendilerinin karar verdiği aynı kapsam olmadığının altını çizen Batur, şu değerlendirmede bulundu:

“Bazı Bazı oyuncular üstelik gitmek istiyor, talipleri var, henüz ayrımlı yerlerde ibnelik etmek istiyorlar, onları ağrımak print. Burada kıvançlı sıfır oyuncuyu kalmaktansa yırtılmak… Kulüp menfaatleri bizim amacıyla yetişkin. Bahsedilen oyuncuların özellikle performansları faziletkâr, istekli gelmesi birlikte alışılagelen amma dediğim gibi hepsinin dahi aynı değeri var, değerini bulursa, kulübün dahi menfaatleri söz konusu olursa sıkıntı yok.”

Alper Uludağ: “İki canip amacıyla da sevinçli tıpkı maç bekleniyor”

Sol katı Alper Uludağ ise Galatasaray’ın temas zaman bökelik adaylarından biri olduğunu, rakiplerine ürkmek duyduklarını dile getirdi.

Sezonun önceki yarısında Galatasaray’ı deplasmanda yendiklerini hatırlatan 32 yaşındaki aktör, “Evimizde da neden olmasın?, diyoruz. Güzelce bir maç olacak, iki yan amacıyla de dörtköşe ayrımsız karşılaşma bekleniyor.” ifadelerini kullandı.

Alper Uludağ, takımda natamam oyuncular olsa bile birbirlerinin eksikliklerini izafe etmek amacıyla uğraş ettiklerini belirterek, son oynadıkları Adana Demirspor maçında al kartla sahada bir kişi natamam kalmalarına karşın haddinden fazla gür savaş sergilediklerini vurguladı.

Ülkelerinin milli takım kampına katılan Perez ve Campuzano ile tıpkısı yandan gelgel duyduğunu, bire bir yandan dahi Galatasaray maçında olmayacakları amacıyla üzüldüğünü dile getiren tecrübeli oyuncu, “Namına oynayacak oyunculara üstelik punt doğdu, ellerinden geleni yapacaklardır. Yener ya birlikte yeniliriz amma mızıka arkadaşlarımızla mevsim başındaki birlikteliğimizi sürdüreceğiz.” diye niteleyerek sözlerini tamamladı.

Share: