Hentbol Milli Takımı kaptanı Cemal Kütahya ile oğlu depremde ebedî uyku etti

Türkiye El Topu Federasyonu (THF), “asrın felaketi” namına nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerde, A Milli Erkek Takımı kaptanı Cemal Kütahya ile oğlu Çınar Kütahya’nın ölüm ettiğini duyurdu.

Federasyonun toplumsal iletişim araçları hesabından, ” Antakya’birlikte yaşadığı habbe enkazı altında mütezayit A Milli Koca El Topu Takımımızın kaptanı, canımız Cemal Kütahya’nın ve oğlu Çınar Kütahya’nın ahiret yolculuğu haberini derin bir üzüntüyle öğür bulunmaktayız.” paylaşımı yapıldı.

Cemal Kütahya ve oğlu Çınar Kütahya’ya Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır ve başsağlığı dilenen açıklamada, “Ülkemizi senelerce en üst seviyede başarıyla desise fail Cemal Kütahya’nın ismini yaşatmak üzere elimizden gelen her şeyi yapacağız. Ülkemize kattığın herhangi bir şey için teşekkürler Cemal. Biz senden razıyız, seni unutmayacağız.” denildi.

THF Başkanı Gaye Tığ üstelik Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Cemal Kütahya, insan babayiğit koca, milli takımımızın kaptanı, sizi dört gözle bekledik. Sen oğlunu kucakladın, cennete yürüdünüz. Çokça üzgünüm çok. Cemal’in eşi ve kayınvalidesine elan ulaşılmadı. Çalışmalar bitmeme ediyor.” ifadelerini kullandı.

Share: