Içgüdü denetiminde 15 bin 602 sürat ihlali tespit edildi

Trafik sigortası ödence ödemelerine standart geldi. Esas Mahkemesi’nin Karayolları Gidiş Geliş Kanunu’nun 2 maddesini halel etmesi nedeniyle mahkeme kararlarına bırakılan bedeni yaralanma ve ölümlerde ödenen tazminatlar bir standarda bağlandı. Trafik sigortası ödence ödemelerine ölçün getiren düzenleme Meclis Genel Kurulu’nda kabul edildi. Böylelikle tazminatlar oluşturulacak ölçün tabloya göre ödenecek. Eski hafta husye yasadan son anda çıkarılan gidiş geliş sigortası tazminat ödemelerini düzenleyen yasa teklifi Türe Komisyonu’na baştan görüşülmek için gabi gönderilmişti. Öneri son adına Doğruluk Komisyonu’ndan Genel Kurul’a gönderilmişti.

Acıma Ak’ın haberine bakarak; kanun tasarısı hazırlanırken kuralları ölçün olan, kalın değişmeyen, matematiğe müstenit öngörülebilir bire bir sigorta ortamı rica ediliyordu. Kırtasiyecilik tarafında değme duraksamaya ve kuşkuya vadi vermeyecek şekilde celi, net, anlaşılır, uygulanabilir ve nesnel, keyfi uygulamalara alın koruyucu önlem içeren ve böylece hukuki güvenliğin sağlanmasına havari olacak tıpkısı yasal aranjman yapılması temel gaye haline gelmiş durumdaydı. Bu konuda sigorta şirketlerinin birincil görevi tazminatların ödenmesi. Sigortacılar birlikte ayrımsız dakika önceki tazminatları ödemekten yana olduklarını belirtiyorlardı.

yasa tasarısı neleri içeriyor? Standartların ve kriterlerin net olmaması nedeniyle eskiden yaşanan sorunlardan ibret çıkartılarak bu sorunların bire bir daha yaşanmaması isteniyor.Sigortacılık ve Hususi Emeklilik Aranjman ve Fal Kurumu’nun (SEDDK) öncülüğünde hazırlanan kanun keyfilik temenni etmiyor. Türkiye gerçeklerini yansıtan millî dirim tabloları, Türkiye’deki ekonomik gelişmelere göre güncellenen iskonto oranları kullanılmasını ve ödence ifa asıllar ve esaslarının çerçevesinin Kanunda belirlenmesi temenni ediliyor. Standartlar ve saydamlık olsun; kişilerin, şirketlerin, aracıların bilirkişilerin takdirinde bire bir madde kalmasın, hesaplamalar kişiden kişiye değişmesin isteniyor. Anayasa Mahkemesi Kararı dikkate alınarak kanunilik ölçütü kapsamında inanca dışında kalan hallere ait düzenlemelerin 2918 basit Kanuna eklenmesi dilek ediliyor.

Trafik sigortası fiyatları memleket il belirlendi! İşte haziran tarifeleri…

 

Gidiş Geliş sigortasında vuzuhsuzluk ortadan kalkacak eskimemiş düzeltme ati

 

Trafik sigortasında ‘skor’ uygulaması

 

Share: