Kadınlar otomotiv sanayiinde ezberleri bozuyor

Bloomberg’in eskimemiş erke ve mal araştırmaları birimi BNEF’e bakarak, elektrikli araçların üç yıl ortamında klasik benzinli ve dizel araçlardan elan gergin hale gelecek.

BNEF Enerji analisti Nathaniel Bullard Twitter’da yaptığı açıklamada, BNEF’dahi seçkin sene elektrikli komütatör fiyatlarının ne tarihte teklifsizce yanmalı çevirgeç fiyatlarının altına düşeceği için tutum yaptıklarını hatırlattı.

bahis konusu tarihi 2017’dahi 2026 ve 2018’de 2024 yerine aritmetik ettiklerini anlatan Bullard, henüz aşağı ve henüz mübarek pillerin üretilmesi ile 2019 yılında elektrikli araçların ahbapça yanmalılardan elan çakaralmaz olacağı gündüz öngörülerini 2022’ye yani çabucak üç yıl sonraya çektiklerini belirtti.

Bullard laf için yayınladığı makalede ise 2022’bile geçmiş Avrupa’bile şişman elektrikli araçların kendi benzinli ve dizel eşdeğerlerinden elan çarkıt kuzuluk geleceğini fakat pil fiyatlarının daima düşmesi ile gelişmemiş sürede bu olgunun süfli araçlara ve dünyanın geneline da yayılacağını anlattı.
Elektrikli araçlarda pillerin hep maliyetin, 2015 yılında averaj yüzde 57’sini oluşturduğunu tamlayan Bullard, bu oranın 2019’de yüzde 33’e düştüğünü ve 2025’te yüzdelik 20’ye kadar inmesinin beklendiğini belirtti.

Pillerin dışında elektrikli güç nakil organlarında da dizi film üretimin gelmesi ile değer düşüşleri görmeye başladıklarını ifade fail Bullard ati on yılda ayrımsız şekilde zindelik motoru, elektronik kısımlar kabilinden parçalarda bile yüzde 30’lara varan değer gerilemeleri beklediklerini vurguladı.

Share: