Kırklareli’nden zelzele bölgelerine tılsım desteği

Kahramanmaraş özellikle koyulmak için 10 ili etkileyen depremler sonrası Kırklareli’nde toplanan tıbbi yardım malzemeleri tır ile yola çıkıyor.

10 ili etkileyen depremler sonrası Kırklareli kalıp ilçelerde başlatılan kampanyada tıbbi malzemeler toplandı. Kırklareli Eğitim ve Araştırı Hastanesinde toplanarak paketlenen tıbbi arkalama malzemeleri tıra yüklendi.

Kırklareli İl Afiyet Müdürü Mahmur Çiçeği Cerit, İl Sağlık Müdürlüğü ve sınırlı tesislerinde çok sayıda çare, serum, tıbbi malzeme ile ilgili bindi çalışmaları başlatıldığını vurgulayarak, “Bugün iyice tıpkısı işbirliği örneği sergiliyoruz. Kırklareli ilinden hareket bölgesindeki vatandaşlarımız amacıyla İl Keyif Müdürlüğü ve vabeste tesislerinden çokça sayıda çıkar yol, serum, tıbbi gereç ile ilişik bindi amacıyla düzentileme başlattık. Valiliğimizce koordine edilen tır aracıyla Lüleburgaz Izzet Hastanesinde, Babaeski ve Kırklareli Eğitim ve Araştırma Hastanesinden materyal ekipman hazırlandı ve bunlar sarsıntı bölgelerimizdeki vatandaşlarımıza ulaşacak. Afiyet Bakanlığının orada belirledikleri depolara tasdik edilecek” dedi.

Kırklareli’ndeki UMKE ve 112 ekiplerinin yer sarsıntısı bölgesinde görev aldığını ifade fail Cerit, “UMKE ve 112 ekiplerimiz orada. 7 modül istirdat ekiplerimiz solucan deliklerinde etkili kurtarma yapıyor” şeklinde konuştu.

Cerit, bu sağlam günlerde Kırklarelili vatandaşların duyarlılığı amacıyla teşekkürname etti. – KIRKLARELİ

Share: