Korona virüs sonrası bekleyen coşkunluk

Prof. Dr. Arlıer ayrıca, ”Bahsettiğimiz düşünce sisi denilen levha ya birlikte dingildeklik, baş ağrısı, araz ve konuşamayan kabul etme kaybı kadar belirtiler devir içerisinde sinirin kendini yenilemesi ve düzelmesine kapalı 6 aylık bire bir sürede genellikle kayboluyor.” dedi.

Akciğerleri etkilemesiyle bildik güneş tacı virüsün, hastalarının 3’te 1’inde ağır şekilde hatır ve asap sistemi problemleri yarattığını bildiren Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Zülfikar Arlıer, sabık zamanda elde edilen verilerle bu hastalığın imdi en birkaç akciğer kadar beyini üstelik etkilediğinin görüldüğünü vurguladı.

Prof. Dr. Arlıer, ser ağrısı, beyinde yangı, karın zarlarında yangı, sinir sisteminde alamet- lalüebkem duyusunun kaybı, felçlerin tetiklenmesi, denge kaybı, görme kaybı, murdarilik etkilenmesine sınırlı felçler ve başka birçok nörolojik problemlerin bile güneş tacı virüsün kaynağı olduğuna meni etti.

ALZHEİMERİ TETİKLİYOR

Hatır hücreleri ve sinir sistemi ile angajmanlı olan Alzheimer hastalığının da güneş tacı virüsle gelişigüzel şiddetlendiğine dikkati çekici Prof. Dr. Zülfikar Arlıer, “Alzheimeri tetikleyebiliyor. Alzheimer dahi bilindiği kadar akıl hücreleri ve asap sistemi ile ilgili bir çor. Mıhlı insanlarda unutkanlığı tetiklediği kabil Alzheimeri şiddetlendirme, çor şiddetine merbut yerine ilaçları kullanmama ya bile nefes tablosunun bozulması, yiyecek- içmenin bozulması, beyine giden oksijenin bozulmasına sadık birlikte belirtiler haddinden fazla şiddetleniyor. Bu şekilde korona virüsün Alzheimeri de tetiklediği ve şiddetlendirdiği açık namına gösterilmiş” dedi.

YENİ BELIRGI BEYİN SİSİ

Korona virüs geçiren hastalarda çokça detaylı müddet unutkanlık, dikkat toplaşımı ve yük kaybı gibi şikayetler oluşturan us sisinin sonuç dönemde sık görüldüğünü dile getiren Prof. Dr. Arlıer, “Beyin sisine dayalı şu zaman elimizde tam bilim bulunmayan amma şikayetleri 6 kamer kadar bitmeme fail hastalar var. Dingildeklik, konsantrasyon kaybı, unutkanlık, akıl problemleri, lügat bulma güçlüğü, okuduğunu görmek, günlük kelimeleri bulup konuşmakla ilişik sıkıntılar ve ruhsal gerilim tetiklenmesine merbut bir bando psikolojik hâller, depresyonla ilişkili tablolar oluşturabiliyor. Güneş Tacı virüse sadık kırıcı derecede anksiyete dediğimiz gaile, keder, can havli, hastalıktan bilahare tagaddi, iştahsızlık, kilogram kaybı ve peşinden da buhran süreçlerinin birlikte tetiklendiği biliniyor” diye niteleyerek konuştu.

BAZI ETKİLER 6 AYDA KAYBOLUYOR

Beyinde bu hastalığın kalımlı hasar bırakmasıyla ilgilendiren üstelik kıymetlendirme fail Prof. Dr. Arlıer, şöyle konuştu:

“Tetiklediği molekül şayet felçse, tabii pahal tıpkısı otama gerekir. Murdarilik evet bile düşünce iltihabına etmen olmuşsa zamanla mihman bir hasar oluşturabilir. Amma bahsettiğimiz düşünce sisi denilen tablo evet bile istikrarsızlık, sarrafiye ağrısı, emare ve konuşamayan kabul etme kaybı kadar âraz antlaşma içerisinde sinirin kendini yenilemesi ve düzelmesine merbut 6 aylık bire bir sürede genellikle kayboluyor. Antiviral dediğimiz virüsün çoğalmasını karşılayıcı ilaçların beyinde iltihabi süreçlerin ilerlemesini, asap hücrelerinin tahribatını önlediği akseptans ediliyor. Virüsün bünyeyi madun etmesinden geçmiş üst direnci gelişerek virüs zir edilebiliyor. Zımnında o tedavilerin kullanılmasının zaman net kendisine faydası gösterilmiş durumda. Pıhtılaşmayı tetiklediği için aspirin kadar ilaçların alınmasını da kesinkes öneriyoruz.”

Korona virüs yüzünden gezemedik

 

Güneş Tacı virüsü atlatanların sayısı 75 milyonu geçti

 

Türk bilgi insanları güneş tacı virüsün kullanılmamış ayrımsız hasarını keşfetti

 

Share: