Kripto oyunlar milyarderler yaratıyor

BITO kodu ile işlem gören ProShares Bitcoin Strategy ETF yaklaşık yüzdelik 4,9 değer kazanarak 41,94 dolara artık. Bloomberg’in derlediği verilere bakarak, 24 milyondan fazla nasip ahali değiştirdi. Fonun mübadele işlemlerinin yapılma şeklinden çevre, fona açık giriş ve çıkışlar mahsus Çarşamba gece yarısına büyüklüğünde bilinmeyecek.

Bitcoin 65 bin dolar seviyesinin üstüne çıkarak rekor seviyeye ulaştı.

Kripto paralara odaklı bire bir sermaye piyasaları platformu olan FRNT Financial Inc.’nin CEO’akarsu ve kurucularından Stephane Ouellette şöyle dedi:

Etraf katılımcıları ile konuşmalarımızdan edindiğim izlenime bakarak, efdal prosedür hacmi, işlem günü ilerledikçe bunun kalburüstü bir ser adına değerlendirileceğine ilgili güçlenen akide ile münasebetli. Pejmürde yatırımcının Bitcoin’e envestisman yollarının hâlihazırdaki sayısı dikkate alındığında, ESIR bazlı ETF’ler kemiksiz aynı şekilde kâh gizli talebi doygunluk ediyor.

Tıpkısı Bitcoin ETF’si mufassal zamandır hem kripto mülk topluluğu hem de Wall Street yatırımcıları marifetiyle bekleniyordu ve bunların balaban kısmı yıllardır, regülatörlerin bu fonları onaylamasının dijital paraları henüz aşkın anne akıntı yatırımcıya açacağını söylüyordu. ProShares fonu vadeli kontratları içeriyor ve başvurusu SEC Başkanı Gary Gensler’mağara “makro yatırımcı korumaları” sağladığını söylediği yatırım fonu kuralları dâhilinde yapıldı.

Share: