Myanmar öz sayısal parasını çıkarmayı planlıyor

Pandemi sürecinde toptan piyasaların eskimemiş gündemi haline gelen saklı yazı paralarla ilgili herhangi bir talih farklı farklı aranjman yapıyor. Çin cani tedbirleri hayata geçirirken, Hindistan vergiyi yüzde 30’a yükseltmeyi planlıyor. Avrupa ülkeleri kalan enerji maliyetleri nedeniyle kripto paraların yasaklanmasını tartışıyor. ESIR yönetimi ise piyasaları taharri etmenin yollarını arıyor. Kâh ülkeler ise kapılarını tamamen açıyor.

Tayland, planlanan %15 stopaj vergisini kaldırarak kripto dünyalık yatırımcıları amacıyla algı kurallarını gevşetti. Benzeri kripto borsasının CEO’su, “Gelir departmanı haddinden fazla fazla ödev yaptı ve dümbelek bildirim kabul etmek için kripto operatörlerine de ulaştı… Hem yatırımcılar hem bile fasıl için haddinden fazla elan niteliksiz” dedi.

Financial Times’ın haberine bakarak, yetkililer Pazartesi günü kripto servet biriminden elde edilen gelirin resülmal kazancı namına raporlanabileceğini söyledi ve yıpranmamış kuralların yatırımcıların bire bir sene zarfında elde ettikleri kazançlara karşı yıllık kayıplarını dengelemesine izin vereceğini de sözlerine ekledi.

Kripto nukut borsaları takibe aldı

 

Hindistan saklı yazı gelirlerini vergilendirecek

 

Kazakistan’da kripto dünyalık madencilerinin elektriği kesildi

 

Share: