Otomotivde nisanda 2.7 bilyon dolarlık ihracat

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Umumi Başkanı Bendevi Palandöken, zorunlu trafik sigortasının her ay yüzde 2,25 zamlanacak olmasının trafikte sigortasız çevirici sayısının artmasına neden olacağını belirtti. Palandöken, trafikteki 25 milyon aracın 5 milyonunun mecburi trafik sigortası bulunmadığını bildirdi.

Akaryakıt fiyatlarındaki, şalter tetebbu ücretlerindeki, MTV ve bakım ölçüm ücretlerindeki artışların halihazırda birçok vatandaşı etkilediğine dikkati çeken Palandöken, sigorta şirketlerine bile zorunlu trafik sigortasında gelişigüzel ay yüzde 2,25 zam etme yetkisi verildiğini açıkladı.

Trafikte sigortasız çevirici sayısı artacak

Palandöken, “Mecburi trafik sigortasının temas kamer yüzdelik 2,25 zamlanacak olması trafikte sigortasız dil sayısının artmasına bozukluk peki. Esnaf dahi vatandaş üstelik mecburi olan bu gidiş geliş sigortası ücretlerinde tenzilat beklerken remiks yapılmasından muzdarip” dedi.

‘Trafikteki tehlikeyi artırmaktan başka bire bir işe haylaz’

Bu kamer itibariyle arz bağan trafik sigortasının 1263 lira olacağını tabir eden Palandöken, şunları söyledi:

Bu kapsam sigortasız kurgu sayısıyla alay malay trafikteki tehlikeyi artırmaktan başka benzeri işe hızlı. Zira bu araçların melfuf adına zaten akaryakıt, MTV, bakım, tetkik, mütenevvi takdir ücretleri gibi birçok elan masrafı var. Bu masraflar de zorlarken, şalter sahipleri mecburi olan bir sigortayı üstelik yaptırmaya çekinir ağıl gelecektir.

Gidiş Geliş sigortasına herhangi bir ay remiks yapılacak

 

Müstacel kapsam, trafik kazası… SGK’dan ecir açıklaması

 

İstanbul, trafik kazalarında önceki tam

 

Bayramda uygulanacak gidiş geliş tedbirleri açıklandı

 

Ankara’dahi küçümseme öncesi helikopterle gidiş geliş denetimi

 

Share: