Şanlıurfa sere doğrulama oldu; hastane ivedili servisini su bastı, okullar dinlence edildi

ŞANLIURFA’yı etkisi altına alan boğanak yağmur suları bir nice semtte sere sebep oldu. Ekili alanlar ile çokça sayıda ev ve işyerini su bastı. Şanlıurfa Eğitim Bilimi ve Araştırma Hastanesinin evgin servisini akarsu bastı, hastalar ense katlara taşındı. Valilikten yapılan açıklamada yağışların yarın birlikte devam edileceği uyarısı yapılarak eğitime 1 ahit duruluk verildi.

Şanlıurfa’birlikte faal olan bora yağış hayatı kontra etkiledi. Siverek, Hilvan, Suruç ve Viranşehir ilçeleri ile kent merkezinde sağanak yağış sele dönüştü. Yağış nedeniyle bir nice karı ve işyeri akarsu altında kaldı. Sülale ve işyerlerine giren sular vatandaşlar ve uray ekiplerince boşaltma edildi. Göle dönen ana yol ve sokaklarda gidiş geliş akışında aksaklıklar yaşandı. Şehir merkezi ve ilçelerinde çalışkan olan bora yağmur nedeniyle mezru ekincilik arazileri dahi sular altında kaldı.

ACİL SERVİSİ SU BASTI HASTALAR ART KATLARA TAŞINDIAşırı yağışlar dolayısıyla Şanlıurfa Eğitim ve Araştırı Hastanesi acil servisi bile sular altında kaldı. Bunun üstüne ivedili serviste kâin hastalar üst katlara taşındı. Şifahane personeli müstacel servisteki suyun boşaltılması için düzentileme başlattı.  OKULLLAR 1 AHIT TATİL EDİLDİ

Şanlıurfa’dahi çalışkan olan boğanak zımnında okullara 1 dönme ara verildi. Şanlıurfa Valiliğinden yapılan açıklamada, “İlimizdeki alçak boğanak yağış bu geceleyin ve erte bile bitmeme edeceğinden ilimizdeki tam ekol kademelerinde yetişek öğretime 15.03.2023 tarihinde çevrim mesafe verilmiştir. Amme çekicilik ve kuruluşlarında yüklü ve özürlü olan kamu görevlilerimiz üstelik ferda idari izinli sayılacaktır” denildi.

Share: