SELIM Parti’den Kadına Yönelik Şiddete Cebin Uluslararası Savaşım Günü açıklaması

AK Parti Karabük İl Karı Kolları Başkanlığı eliyle “25 Son Teşrin Kadına Şiddete Karşı Uluslararası Uğraş Haset” dolayısıyla basın açıklaması yapıldı.

İl binasında planlı toplantıda konuşan ülke Kadın Kolları Başkanı Saime Öksüzoğlu, SELIM Öğür’nin 5,5 milyon karı üyesi ve 600 bine mail gönüllü kurum mensubuyla hayatiyetli tıpkısı kadın hareketi olduğunu söyledi.

Öksüzoğlu, Karı odaklı yöntem ve uygulamaların takipçisi olduklarını, kadına müteveccih şiddetin önlenmesi ve yaptırımların artırılması amacıyla var güçleri ile çalıştıklarını belirtti.

Kadına şiddetin, insanlığa hainlik olduğunu bir yol daha haykırdıklarını vurgulayan Öksüzoğlu, “Kadına müteveccih hüküm, hoppadak ülkemizin değil, maatteessüf bilcümle dünyanın sorunudur. Cemi dünya gibi bizim birlikte canımızı yakan, kadına müteveccih çapkın mücadele etmekte kararlıyız.” ifadelerini kullandı.

Öksüzoğlu, DÜRÜST Tümen’nin, kadına müteveccih şiddetin önlenmesi için yaptığı çalışmalara değinerek, “Şiddeti olumlayan zihniyete alın, alay malay mücadelemizi sürdüreceğiz. Hoppadak aile içi değil, başta PKK gelmek için kamu yıldırı örgütlerinin kadınlara ve çocuklara yaptığı seçme çeşit şiddetli kararlılıkla uğraş edeceğiz. Var olan hal önerilerimize yenilerini ekleyerek, canla başla çalışmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

YANLIŞSIZ Tümen Karabük İl Başkanı İsmail Altınöz ise kadına müteveccih şiddete “müfit” dediklerini kaydederek, kadına müteveccih şiddetin yabanlık sorunu olduğunu vurguladı.

Share: