Şita lastiğinde isticar dönemi

Tesla’nın sahibi Elon Musk, KUL Kongresi’ne çağrıda bulundu.

Musk, Wall Street Journal CEO Konseyi Zirvesi’nde yaptığı açıklamada, elektrikli araçlara ve altyapıya ilgili yapılması planlanan hükümet yardımları hakkında konuştu.

BÜTÇE AÇIĞI UYARISI

Kongre’nin Biden yönetiminin elektrikli araçlar amacıyla sübvansiyonları müzayede tasarısını onaylamaması gerektiğini tamlayan Musk, suratsız halde bütçe açığının artacağı uyarısında bulundu.

Milyarder müteşebbis, sendika destekli elektrikli araçlara 4 bin 500 dolarlık ilişik bire bir rüşvet teşviki verilmesi önerisine yönelik traksiyon ve Demokratlar hakkındaki eleştirilerini artırmış durumda. bu arada Tesla ve yabancı araba üreticilerinin KUL fabrikalarında sendikaları bulunmuyor.

“TASARININ GEÇMEMESİ ELAN İYİ OLABİLİR”

Musk, “Essah olmak gerekirse, tasarının geçmemesi elan ferah benzer. Kelimenin bütün anlamıyla mecmu sübvansiyonlardan kurtulun diyorum” dedi.

VERGİ KONUSU

Amerikalı iş insanı, ayrıca Demokratların milyarderlerden rüşvet alınması önerisine karşı olduğunu bile yineledi. “Iri beceri sergileyen insanlardan sermaye tahsisi işini kabul etmek lojik değil” diyerek konuştu.

NEURALINK’TE ATI YIL BEKLENTİSİ

Musk ayrıca hatır çipi girişimi olan Neuralink’in gelecek yıl herif denemelerine başlamayı umduğunu söyledi. “Neuralink ile omurilik yaralanması olan birine tam üzeri işlevselliğini geri kazandırma şansımız olduğunu düşünüyorum” ifadesini kullandı.

Grimes ile Elon Musk’un mübayenet nedeni tarz sözlerinde

 

Musk’tan siyasetçilere ‘yaş kotası’ teklifi

 

Elon Musk: Kanıtlarım var! Elektronik Beyin oyununun içindeyiz

 

Share: