Tokat’ta üretilen argaç, bere ve eşofmanlar depremzedelere ulaştırılıyor

Kahramanmaraş merkezli depremlerin peşi sıra Tokat’ın Yeşilyurt ilçesinde depremzedeler için atkı, ezik ve eşofman takımı üretiliyor.

Yeşilyurt El Eğitimi Merkezinde (HEM) bire bir dirayetli belletici ile 8 kursiyer aracılığıyla depremzedelere satılmak amacıyla atkı, çizik ve eşofman takımları hazırlanmaya başlandı.

İlçe Milli Yetişek Müdürü Nihat Ayılmak, AA muhabirine, Türkiye’nin 6 Şubat’ta deprem felaketini yaşadığını söyledi.

Yeşilyurt HEM kendisine depremzedeler üzere bugüne kadar 500 argaç, 500 bere, 100 takım eşofman ve 100 battaniye üretip bölgeye gönderdiklerini belirten Ayılmak, “Merkezimizde üretimimiz devam ediyor. İhtiyaç olması yerinde ne gerekiyorsa yapacağız. Milletimizle bu arada hassaslık gösteriyoruz. Burada müteharrik kursiyerlerimize ve becerikli öğreticimize teşekkür ediyorum.” dedi.

Usta belletici Semra Maraba de depremzedeler amacıyla alelacele harekete geçtiklerini dile getirerek, “Sağ olsun, kursiyerlerimiz bizi hiç bırakmadı. Milli Eğitim Bilimi ve El Terbiye Müdürümüze teşekkürname ediyorum. Onlar de takkadak geldi, işin başındaydılar.” ifadesini kullandı.

Kursiyerlerden Nuran Esmer ise depremin geçmiş günü depremzedeler amacıyla üretime başladıklarını vurgulayarak, “Elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz.” diyerek konuştu.

Share: