Tokat’ta üretilen gezici abdesthane ve banyolar yer sarsıntısı bölgesine gönderilecek

“Asrın felaketi” adına nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerin arkası sıra Tokat’ın Niksar ilçesinde depremzedeler için seyyar abdesthane ve banyo üretilecek.

Niksar Kaymakamı İlhami Doğan, AA muhabirine, depremin peşi sıra müzaheret çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.

Niksar halkının depremzedeler için duyarlılık gösterdiğini dile getiren Doğan, kendisinin bile yer sarsıntısı bölgesini görüşme ettiğini anlattı.

Hareket bölgesinde hıfzıssıhha üstüne sevgili bulunduğuna belen fail Doğan, “Ticaret sanayi odası, belediye reisi arkadaşlarımızla ne kabil yardım yaparız diye niteleyerek değerlendirdiğimizde, abdesthane ve cağ ihtiyaçlarının gezmen şekilde yapılmasında, mühendis arkadaşlarımız portatif üretti. Sayın Valimiz bile zelzele bölgesinde. Oraya gönderip halkımızın hizmetine sunacağız.” dedi.

Konteyner ve oba kentlere 20-30 seyyah tuvalet ve banyo göndermeyi planladıklarını tamlayan Doğan, şunları kaydetti:

“Niksarlı vatandaşlarımız dahi birer ikişer kendileri yapmayı öneri etti. Çoğunu ödül yöntemi ile yapıyoruz. Yer gelişmemiş sürede tamamlamayı planlıyoruz. Engelliler, yaşlılar amacıyla klozetli namına da planlıyor ihvan. Belediyedeki, odadaki mimar arkadaşlarımız bu değerlendirmeyi yapıyor. Devletimiz birlikte kapsamlı savaş veriyor. İnşallah oradaki vatandaşlarımızın hıfzıssıhha ve esenlik konusundaki ihtiyaçlarına benzeri nebze olsun buradan bindi verme arzusundayız.”

Share: