Trakya’dan hareket bölgesine müzaheret ve destekler sürüyor

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen depremler nedeniyle Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ’dan sarsıntı bölgesine yardımlar bitmeme ediyor.

Edirne Valiliği öncülüğünde AFAD İl Müdürlüğü koordinasyonunda düzenlenen kampanya kapsamında kent sakinleri, arkalama malzemelerini Mimar Sinan Spor Salonu’na getiriyor.

Vali yardımcıları, gelgel müdürleri, kurumların çalışanları ve vatandaşlar kolileri tırlara yüklüyor.

Yardım çalışmasına katılan Zülbiye Özer, AA muhabirine, eksiksiz Türkiye’nin yaraları yok etmek için halk birliğiyle çalıştığını belirterek, “Keşki daha dahası gelse elimizden. Ama unutmasınlar kim Edirne’bile tıpkısı evleri ve tıpkı aileleri var, herhangi bir antlaşma kapımız kategorik, temas antlaşma yanlarındayız.” dedi.

Gamze Duran üstelik güre buğulu herkesin müzaheret kampanyasına bindi verdiğini belirterek, “Herkesin bu çorbada tuzu olması, vatandaşlarımıza katkıda bulunmamız haddinden fazla pir aynı husus. layenkati buradayız. Vardiyalı namına çalışıyoruz.” diyerek konuştu.

Kent sakinlerinden Sevgili Üstev, yardım malzemelerini üzülerek hazırladığını dile getirdi.

Tırlara yüklenen yardımlar deprem bölgesine gönderildi.

Edirne Ticaret ve Uran Odası ve Edirne Tecim Borsası işbirliğinde 1000 elektrikli soba, kışlık kıyafet ve türlü ihtiyaç malzemelerinin bulunduğu tıpkısı tır müzaheret malzemesi, sarsıntı bölgesine gönderildi.

Edirne Belediyesi aracılığıyla başlatılan müzaheret kampanyası üstelik bitmeme ediyor.

Vatandaşlar Atatürk Kültür Sarayı ve Şehremaneti Konservatuarına yardım malzemeleri getiriyor.

Kırklareli

Kırklareli’nde bile AFAD İl Müdürlüğü koordinasyonunda planlı yardım kampanyaları sürüyor.

Kentte Cahillik Merkezi ile polis müdürlüğünde toplanan arkalama malzemeleri tırlar ile yer sarsıntısı bölgesine gönderiliyor.

Kent sakinlerinden Ahmet Aktoprak, AA muhabirine, sarsıntı bölgesindeki insanların baskı durumda olduğunu anlatım ederek, “Biz birlikte elimizden geldiği büyüklüğünde bindi vermeye çalışacağız. Onların hissettiği acıyı, soğuğu, ızdırabı tığ üstelik burada hissediyoruz.” dedi.

Kırklareli Üniversitesi Oyun Kulübü üyesi Furkan Altunkaynak ise kendisinin üstelik Bataklık depremini yaşadığını belirterek, depremzedelerin neler hissettiğini anladığını anlatım etti.

Tekirdağ

Tekirdağ Valiliği öncülüğünde AFAD İl Müdürlüğü koordinasyonundaki arkalama kampanyasında kullanılmamış kıyafetler, gıda, battaniye ve kişisel hıfzıssıhha malzemeleri, İsmet İnönü Spor Salonu’na getirildi.

Vatandaşlarca getirilen yardımlar, işyar personel eliyle sınıflama edilip paketlendi.

Tekirdağ Valiliğince 65 tıra yüklenen yardımların yer sarsıntısı bölgesine gönderildiği belirtildi.

Share: