Türkiye Müteahhitler Birliği’ne yıpranmamış umumi kâtip

Türkiye’nin öncü yapım firmalarını olta eden, sektörün yapı kuruluşu Türkiye Müteahhitler Birliği Umumi Sekreterliği görevini 16 Ocak 2019 tarihi itibariyle Hasan Sert üstlendi. 

1965 yılında Ankara’bile doğan Hasan Dik, Orta Şark Ustalık Üniversitesi İşletme Bölümü mezunudur. Sert, faziletkâr lisans eğitimini BENDE’da Thunderbird, The Global Graduate School of International Management’ta tamamladı. 

Çalışma hayatına 1987 yılında Hazne ve Dış tecim Müsteşarlığı’nda başlayan Dik, daha bilahare Dış Tecim Müsteşarlığı, Tutum Bakanlığı ve Tecim Bakanlığı’nda Uzman Yardımcısı, Eksper, Büro Müdürü, Kat Başkanı ve Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı.

Yalçın, Hazne ve Aut Ticaret Müsteşarlığı Anlaşmalar Genel Müdürlüğü bünyesinde Üstencilik Hizmetleri Dairesi’nin 1994 yılında kuruluşunda etken görev aldı ve evvel Şube Müdürü oldu.

Hasan Dik antrparantez, 2000-2003 yılları ortada Moskova Büyükelçiliği Ticaret Müşaviri kendisine, 2009 – 2014 yılları arasında ise İsviçre/Cenevre’da Acun Tecim Örgütü Gözetiminde Türkiye Daimi Temsilciliği Ticaret Başmüşaviri yerine fariza yaptı. 

İngilizce ve Frenkçe alim Hasan Dik, evli ve iki çocuk babasıdır.

Share: