Uşaklılar yer sarsıntısı bölgesi için seferber oldu

Uşaklılar sarsıntı bölgesi için seferber oldu

UŞAK – Uşak’ta il tarafından kurulan müzaheret çadırı müzaheret eşyalarıyla dolup taşarken vatandaşlar ise Türk milletinin böyle tıpkı budun olduğunu, baskı zamanda tıpkı ve bu arada olduklarını söyledi.

Gece geç saatlerde Kahramanmaraş ve çevresinde etkisini gösteren art arda mevrut depremler sonrasında Uşak’ta dahi benzeri çok ilde olduğu kabilinden il yoluyla müzaheret çadırı kuruldu. Vatandaşların destek maksadıyla verdiği eşyalarla çerge adeta doldu taştı ve yardım araçlarının biri gitti biri geldi. Yaşlısından gencine, zengininden fakirine aynı olan vatandaşlar, sair vatandaşları birlikte duygulandırdı. Burada İhlas Haber Ajansı’na hususi açıklamalarda mevcut Gökhan Kaya, depremi duyduktan sonraları çok üzüldüklerini ve ellerinden geldiğince benzeri şeyler yapmaya çalıştıklarını söyledi. Kayaç, “Bütün herkese önceki olsun. Bana göre Türk milleti, dünyada gelmiş ve eski sunma aristokrat kavim. Hakeza acıda, kederde ilişki olmayı çok iyi başarıyoruz. Baktığında herkesin durumu çok bol değil amma tekrar birlikte insanlar elinde olmasa birlikte buluyor, buluşturuyor getiriyor. Haddinden Fazla mebzul tıpkısı milletiz, Cenabıhak birliğimizi bozmasın” ifadelerini kullandı.

“Tığ Türk milleti böyle durumlarda irtibat ve beraberizdir”

Ayrıksı tıpkısı yurttaş Yusuf Öztürk ise meydana gelen görüntüleri “Türk milletinin ne kadar duyarlı bire bir budun” namına adlandırdı. Verdiği röportajda Öztürk, “Türkiye cumhuriyetinin vatandaşlarının hangi kadar hassas aynı kavim olduğunu işte burada görüyoruz. Türkiye’nin her yerendeki insanlar bizim kardeşimizdir. Biz Türk milleti böyle durumlarda ilişki ve beraberizdir. Tığ bu şekilde olduğumuz sürece tek kimesne yıkamaz. Türk milleti bu işte. Burada görün” dedi.

Share: