Uşak’tan yer sarsıntısı bölgesine battaniye sevkiyatı başladı

Çeltek Valisi Turan Ergün, depremde yıkımın gerçekleştiği 10 ile battaniye göndermek amacıyla çalışmalara başladıklarını, bugün 30 bin battaniyenin bölgeye ulaştırılmasının planlandığını bildirdi.

Vali Ergün, şekil üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan ve 10 ili etkileyen 7,7 büyüklüğündeki depremle ilgilendiren 112 Müstacel Davet Merkezi’ndeki Asayiş ve Ivedi Hâller Eş Güdüm Merkezinde (GAMER) düzenlenen toplantıya katıldı.

Gazetecilere açıklamada kâin Ergün, depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara üstelik acil şifalar diledi.

Şu asıl büyüklüğünde kentten zelzele bölgesine muhtelif birimlerden 23 araçla 160 personel gönderdiklerini tabir eden Ergün, İl Özel İdaresi ve Çeltek Belediyesi bünyesindeki hisse senedi makinelerinin bile yola çıkacağını aktardı.

Kan ihtiyacının giderilmesi için Celil Cami önü, 15 Orak Ayı Şehitleri Meydanı ve Nuri Şeker Hastalığı Şeker Fabrikası revirinde dem kabul etme birimleri oluşturduklarını anlatan Ergün, battaniye üretim merkezi olan Çeltek’ın bu konuda üstelik üstüne düşeni yapacağını kaydetti.

Bölgeye battaniye desteğinin sağlanması için çalışmaların erken saatlerde başladığını söyleyen Ergün, şu bilgileri verdi:

“Bugün bakımından 30 bin civarında battaniyeyi deprem bölgesine atıf etmeyi planlıyoruz. Şu anda 3-4 tır harekete amade kuzuluk geldi. Bunun erte akşama büyüklüğünde 70 binleri geçeceğini düşünüyoruz. Uşaklı vatandaşlarımız esasen beri bu konuda çokça hassas. Hepsine teşekkürname ediyoruz. Bunların hepsinin tıpkısı koordine içerisinde gitmesi lazım. Bizlerle banko eş güdümlü kursunlar. Bizim eş güdüm oturmuş burada, 24 saat esasına bakarak görevine devam edecek.”

Share: