Yıpranmamış sanayi sitesinin temeli atıldı

Kütahya’bile riskli kayran olarak akseptans edilen bulunan uran sitesinin yenilenmesi için başlatılan icraat, esas atma noktasına geldi.

Altyapı çalışmalarının tamamlandığı, Eskişehir Karayolu üstünde vadi alan ve bin 600 gelişim yeri ile gelişigüzel içtimai donatılarının meydan alacağı, evvel etapta 525 hisse senedi yerinin yapılacağı bakir sanayi sitesinin temeli atıldı.

Kütahya Madeni Yük Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Hüseyin Kuşan’ın bile hazır bulunduğu asıl atmada Kütahya Uray Başbuğ Prof. Dr. Alim Işık, bulunan sanayi sitesinin riskli düz olarak belirlendiğini ifade ederek, bu çerçevede kullanılmamış endüstri sitesi amacıyla geçtiğimiz yıl içre gerekli projelerin çizilerek çalışmaların başladığını belirtti.

Komutan Bilen Işık, Kahramanmaraş’ta meydana mevrut depremin aynı öğün daha bina güvenliğinin önemini hatırlattığını rapor ederek, bakir uran sitesinin yer sarsıntısı talimatname şartlarını sağladığını ifade ederek, temeli atık yıpranmamış sanayi sitesinin Kütahyalı sanayici esnafına körpe olmasını diledi. – KÜTAHYA

Share: