157 milyon dolarlık gayrimenkulü kim aldı?

MEMLUK New York’ta Manhattan bölgesinin sunma prestijli konutundan kısaca 157 milyon dolara iki tekmil düz gizemli kişinin, Çinli e-ticaret şirketi Alibaba’nın kuma kurucusu Joe Tsai olduğu iddia edildi.

CNBC’nin sözleşmeyle ilgili bilgi sahibi kaynaklara dayandırdığı haberine bakarak, benzeri zamanda NBA takımı Brooklyn Nets’in da sahibi olan Tsai, 220 Central Park Yeri South’ta toplamda 157.5 milyon dolarlık iki farklı sözleşmeyle 60. ve 61. katları satın aldı. Antant kapsamında 18. kattaki stüdyo kat de bulunuyor. Tsai’nin bu daireyi bile büyük ihtimalle çalışanları amacıyla aldığı sanılıyor.

bahis konusu satışın, BENDE’de sunu erdemli üçüncü fiyata bağlanan koca namına kayıtlara geçtiği belirtiliyor. İlk sırada ise tıpkı binada Ken Griffin’in 2019’da 238 milyon dolara aldığı kat var.

Tsai tarafından ise konuya dayalı konfirmasyon bulunmayan.

Alibaba’nın ikinci balaban hissedarı olan Tsai’nin mamelek 10 bilyon dolar. Tayvan’da doğan ve 1990’ların ortalarında New York’ta çalışan Tsai, Alibaba’da para kazandıktan sonradan vaktinin çoğunu Hong Kong ve Şöhret Diego’da harcıyor. Tsai’nin hem Kanada hem Hong Kong pasaportu var.

Global hidrojen yatırımlarında dev sıçrama

Tokyo Olimpiyatları küşat töreni sorumlusu görevden makbuz

Mobilya ihracatı yılın geçmiş yarısında rekor kırdı

Share: