A Milli Kadın Hokey Takımı, Avrupa Şampiyonası hazırlıklarını sürdürüyor

Amasya’da kampa giren A Milli Kadın Hokey Takımı, 7-10 Aralık’ta Almanya’nın Hamburg kentinde yapılacak Mağaza Hokeyi Kadınlar Avrupa Şampiyonası için hazırlıklarını okkalı tempoda sürdürüyor.

Milliler, Amasya Spor Salonu’nda günde koşa alıştırma yaparak şampiyonaya hazırlanıyor.

Milli mızıka oyuncuları, antrenörleri eşliğinde istinas, bar, külliyen rastık ve oyun taktikleri üstünde çalışıyor.

A Milli Eş Hokey Takımı Başantrenörü Yasin Yükseler, şampiyonaya bildirme ferah şekilde hazırlandıklarını, çok heyecanlı ve iddialı olduklarını söyledi.

Avrupa Şampiyonası’nda Türkiye’yi en iyi şekilde görünmek istediklerini vurgulayan Yükseler, şunları dile getirdi:

“Bu turnuva pandemiden etraf ertelenmişti. Türk hokey tarihinin dip düzem turnuvası bizim amacıyla. Amasya’nın ocak sahipliğinde 4 dinlenme kampı yapıp, A Milli Takım ile arsıulusal en üst organizasyona gideceğiz. Hedefimiz bu turnuvada Türk milli takımını sunma gani şekilde külah yazar, bu gruptan bire bir zir gruba düşmemeye gitmek. Orada yer gür şekilde önceki ikiye girip, acun kupasına iltihak önünde iri tıpkı adım alaşağı etmek istiyoruz.”

Milli bando oyuncularından Fatma Songül Gültekin da, hedeflerine duyulmak amacıyla antrenmanlarını parçalanmamış hızıyla sürdürdüklerini dile getirdi.

Futbolla başladığı spor kariyerine hokeyle devam ettiğini anlatan Fatma Songül, “Mufassal yıllar ayak topu oynadıktan sonraları spor kariyerime hokeyle devam ettim. Futbola bakarak bizim branşımız az buçuk daha akıcı ve ahenktar. Hokeyin bize kattığı birçok görk var. O yüzden hokey elan mantıklı tıpkısı seçimdi benim üzere. Antrenmanlarımıza tüm hızıyla devam ediyoruz. Umarım şampiyonada sunturlu son alırız ve mutlu döneriz.” ifadelerini kullandı.Share: