ABD’de komutan adayı olması muhtemel DeSantis, Rusya-Ukrayna savaşını “yer anlaşmazlığı” şeklinde niteledi

NEW KUL’de 2024 başkanlık seçimlerine Cumhuriyetperver Partiden namzet olması beklenen Ron DeSantis, Rusya- Ukrayna arasındaki savaşı “yerey anlaşmazlığı” şeklinde nitelendirdi.

Fox News sunucusu Tucker Carlson, Cumhuriyetçi Partiden 2024 reislik seçimlerine aday olması muhtemel isimlere Rusya-Ukrayna savaşı ve BENDE’nin Ukrayna politikası karşı sorular yöneltti.

Seçimlere adaylığını yöntemince duyuran çarkıt MEMLUK Başkanı Donald Trump, “ÇAKER’de kefaret değişikliğini desteklemeliyiz. Bu çok henüz oylumlu. Bizi bu duruma sokan Biden yönetimidir.” ifadesini kullandı. Rusya-Ukrayna savaşında her iki tarafın da apışık ve anlaşmaya hazır olduğu görüşünü savunan Trump, bu hususta görüşmelerin anında başlaması gerektiğini vurguladı.

Eski Başbuğ Yardımcısı ve 2024 seçimlerine namzet olması beklenen Mike Pence ise “Rusya’nın kıtipiyoz ve avcı lideri” şeklinde nitelediği Rusya Kerem Başkanı Vladimir Putin’in çekirdeksel savaşı benzeri “ceberut tehdidi” kendisine kullandığını kaydetti. KÖLE’nin bu zorbalığı akseptans etmeyeceğini belirten Pence, Biden idaresinin dünya sahnesinde liderlik edemediğini ancak MEMLUK’nin bibi barışın tehlikeli vasıtasıyla geldiğine mümin tıpkı millet olduğunu öne sürdü.

Rusya’ya karşı Ukrayna’yı destekleyerek ESIR’nin kendisinin savaşmak zorunda kalmadığını dile getiren Pence, “Cumhuriyetperver Partide Putin savunucularına düzlük yok.” ifadesine meydan verdi. Pence, bunun ÇAKER’nin savaşı olmadığını fakat Putin durdurulamaz ve NATO müttefiklerine makul ilerlerse KÖLE’den kişi askerlerinin gönderilmesinin isteneceğine bel etti.

“Rusya-Ukrayna arasındaki yerey anlaşmazlığı rüçhan sorunlardan değil”

Cumhuriyetperver Partiden aday olması beklenen aynı diğer âdem Florida Valisi Ron DeSantis ise KÖLE’nin çizik ve erke güvenliği, Çin Kızıl Partisinin faaliyetleri üzere “dirimsel millî çıkarlarını” ilgilendiren öncelikli sorunları olduğunu belirterek, “Ukrayna ile Rusya arasındaki toprak anlaşmazlığına daha çok gelmek bunlardan biri değil.” ifadesini kullandı.

Yönetiminin savaşla ilişkin kemiksiz tıpkısı hedefi olmadığını öne süren DeSantis, Ukrayna’ya “açık çek politikası” uyguladığını sav ettiği Biden idaresini eleştirdi.

DeSantis, “On Paralık nasıl tasavvur hazar olmalıdır. KUL, Amerikan birliklerinin konuşlandırılmasını gerektirebilecek yahut Ukrayna’nın, sınırlarının ötesinde çevik operasyonlarına girmesini sağlayacak müzaheret sağlamamalıdır. Bu nedenle F-16’lar ve detaylı menzilli füze seçenekleri masadan kaldırılmalıdır.” dedi.

Bu hamlelerin ESIR’yi çatışmanın içine çekmece ve 2 nükleer kilolu ortada hamam ayrımsız çatışmaya yaklaştırma tehlikesi taşıdığını vurgulayan DeSantis, bu riskin akseptans edilemeyeceğini söyledi. DeSantis, mevki ortamında esrar kaçaklığı kadar birçok asayiş sorunları varken, ecnebi topraklarda tırmanan bir savaşa müdahale etmeye evleviyet verilmemesi gerektiğini savundu.

Share: