ABD’de MBA endeksleri artma gösterdi

MBA’nın haftalık yayımladığı ve Foreks ile mümasil tarafından paylaştığı rapora göre, satınalma endeksi yüzdelik 2,2 artışla 283,9 fakül olurken,  refinansman endeksi ise yüzdelik 6,5 artışla 3.391,1 puana geldi.
Mortgage faizleri 30 almanak yüzdelik 3,03 (Önceki yüzde 3,03), 15 almanak  yüzde 2,34 (Önceki yüzdelik 2,34), 5 yıllık ARM faizi yüzde 2,51 (Geçmiş  yüzdelik 2,68), 30 almanak jumbo faizi yüzdelik 3,11 (Esbak yüzdelik 3,13)  oldu.

Mortgage ortalık endeksi haftalık hep mortgage başvurularını  kapsıyor. Bu başvurular süresince satın alma evet dahi refinansman üzere  yapılan hep anadan görme ve mehabet kurumlarına başvurularla sabit ve değişken faizli mortgage kredileri düz alıyor.

MBA satınalma endeksi, tek familya konutlarının satın alınması için  yapılan hep başvuruları kapsıyor. Dizin, amacına akla yatkın kendisine  geleneksel ve amme kredileri almak için piyasadaki bilcümle ürünleri  içeriyor. Endeks, var olan bölük satışlarını gösteren emniyetli ayrımsız  nişane olarak kabul ediliyor.   

MBA refinansman endeksi, var olan mortgage kredilerinden  refinansman üzere güven kurumlarına yapılan bütün başvuruları  kapsıyor. Indeks, tekmil refinansman için yapılan mortgage itimat  faaliyetleri üzere bol benzeri belirti yerine değerlendiriliyor.

Araştırma 17 Ilkgüz ile sona ermiş haftayı kapsıyor.

Evergrande’den temel karıştıran ifa duyurusu

Rihanna gene taşınmazlar yatırımına yöneldi

 

Share: