ABD’de mortgage endeksi düştü

MEMLUK Mortgage Bankalar Birliği (MBA) ipotek referans araştırmasına bakarak, sezonluk faktörlerden arındırılmış, baştan finansman ve gurur kredilerini içeren mortgage müracaat faaliyetinden oluşan çevre endeksi yüzde 6,9 düşüşle 638,8 benek oldu.

MBA’nın haftalık yayımladığı ve Foreks ile paylaştığı rapora bakarak, satınalma endeksi yüzdelik 4,8 düşüşle 255,2 puan olurken,  refinansman endeksi yüzdelik 8,2 düşüşle 2.856,6 puana geldi.

Mortgage faizleri 30 yıllık yüzde 3,20 (Önceki yüzde 3,28), 15 almanak yüzde 2,56 (Eski yüzde 2,58), 5 almanak ARM faizi yüzde 2,98 (Geçmiş yüzde 2,69), 30 yıllık jumbo faizi yüzde 3,23 (Esbak yüzdelik 3,26)  oldu.

Mortgage etraf endeksi haftalık hep mortgage başvurularını kapsıyor. Bu başvurular ortamında satın alma ya da refinansman için yapılan bilcümle anadan görme ve izzet kurumlarına başvurularla sabit ve değişken faizli mortgage kredileri vadi alıyor.

MBA satınalma endeksi, yegâne eş konutlarının satın alınması için yapılan hep başvuruları kapsıyor. Indeks, amacına akla yatkın adına geleneksel ve amme kredileri doğmak amacıyla piyasadaki bütün ürünleri içeriyor. Fihrist, var olan konut satışlarını gösteren güvenilir tıpkısı alamet adına kabul ediliyor.  

MBA refinansman endeksi, var olan mortgage kredilerinden refinansman amacıyla yüreklilik kurumlarına yapılan hep başvuruları kapsıyor. Endeks, tekmil refinansman için yapılan mortgage kredi faaliyetleri için ferah tıpkı karine yerine değerlendiriliyor.

Araştırı 25 Haziran ile sona ermiş haftayı kapsıyor.

Bölük fiyatları 17 yılın zirvesinde

Konut fiyatlarındaki rekora ESIR bile eklendi

 

Share: