Acun genelinde Kovid-19’dan ölenlerin sayısı 3 milyona ulaştı

Almanya’de ise vakaların artması yüzünden yoğun hizmet servisleri alarm veriyor. Servislerde kapasitenin sınırına geldiği uyarıları yapılıyor. Bir Nice korkulu hizmet servisinde yemeden içmeden yüzde 10 gereksiz sığa kaldığı belirtiliyor. Hele Köln ve Berlin’de kliniklerde durumun yara olduğu,, bahir yüzünden gâh ameliyatların yapılamadığı bildirildi.

Hindistan ise 2 Nisan’dan bu yana günlük yerine dünyada en fazla olay görülen talih olmaya bitmeme ediyor. Ülkede akıbet 24 saatte binden aşkın can öldü, 200 binin üzerinde koronavirüs vakası belirleme edildi. Hindistan değişik yandan MEMLUK ve Çin’in ardından “dünyada yer fazla aşı yapılan 3’üncü talih” konumunda bulunuyor.

Latin Halkları Amerika ülkelerinde koronavirüs vakaları ve virüse ilişkin can kayıpları artmaya bitmeme ediyor. Salgın zımnında sonuç 24 saatte Brezilya’dahi 3 bin 500’den çok, Meksika’bile 520, Arjantin’de 368 emanet yaşamını yitirdi. Arjantin’de koronavirüs salgınının yükselişe geçmesi nedeniyle akşam sokağa gezinti yasağı ve okullarda yüz yüze eğitimin ertelenmesi kabil yıpranmamış önlemler alındı.

Korona virüsü yüzdelik 97,48 işsiz arkaç getiren elyaf

 

Brezilya’birlikte illet yüzlerce çağa korona virüsten hayatını kaybetti?

 

Share: