Akaryakıtta tavan kıymet uygulaması sona eriyor

Andırın’bile kaporta tamiri ve dil pentür ustası olan Aytekin Selanikli, 20 yıl önceki arkadaşının ricası üzerine oğlunun maket arabasını tamir etti. Maket arabayı seven Selanikli’ye benzeri süre bilahare arkadaşı tamirat ettiği arabayı ödül etti. Aldığı hediyenin ardından Selanikli’dahi maket makine hobisi başladı.

Gördüğü yerlerde satın aldığı maket arabaları ilk önceki evinin vitrininde biriktirmeye başlayan Selanikli, açar sayısı artınca hususi raf yaptırdı. Aradan sabık 20 yıl zarfında Selanikli, 500 araçtan oluşan maket araba koleksiyonu yaptı.

Evinin duvarına yaptırdığı raflarda sergilediği maket arabalara bugüne büyüklüğünde 50 bin TL harcayan Aytekin Selanikli, gelişigüzel hafta arabalarının tozunu aldığını söyledi.

Koleksiyonunu satmayı on paralık düşünmediğini anlatım fail Selanikli, şalter sayısını 1000’e çıkarmayı hedefliyor.

“TORUNLARIMA BIRAKACAĞIM”

Aytekin Selanikli, “Evimin ayrımsız köşesine düzen ve sergen yaptırdım. Haftada 1 arabaları çıkartıp temizliyorum, bana balaban beğeni veriyor. Bu koleksiyonu yapabilmek için 50 bin TL civarında mal harcadım. 20 yıldır biriktirdiğim bu koleksiyonu satmayı banko düşünmüyorum. Koleksiyonumu torunlarıma bırakacağım ve bu de onlara bırakabileceğim yer domuzuna miraslardan birisi olacak” dedi.

Van Gogh’un özel koleksiyondaki Montmartre resmi ilk kez görüntülendi

 

Çinli bankerin etki servet koleksiyonu

 

Yazlık koleksiyon depoda kaldı! İkinci metres listesi

 

Share: