Amasya’da rekiz karı ve taşımalık üreticileri depremzedeler üzere mesaide

Amasya’nın Merzifon ilçesinde inşa eş ve taşımalık üreticileri, depremzedeler amacıyla kırıcı düzentileme yapıyor.

“Asrın felaketi” namına nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerin peşi sıra soğuğa karşı de savaşım veren depremzedeler üzere Merzifon’daki kurma ve konteyner ev üreticileri, faaliyet başlattı.

Küçük Endüstri Sitesi’ndeki atölyelerinde resmi kurum, sivil sosyete kuruluşları ve hayırseverlerden mevrut talepler doğrultusunda bunaltıcı istihsal fail üreticiler, yapım ettikleri prefabrik ve konteyner evleri deprem bölgesine ulaştırıyor.

Prefabrik eş üreticisi Kasıt Temur, AA muhabirine, piyasaya satışı durdurduklarını, depremzedeler üzere üretim yaptıklarını söyledi.

Depremin etken olduğu bölgede yaşanan ağır sıklet şita şartları dolayısıyla takkadak çalışmaya başladıklarını dile getiren Temur, ” Van, Elazığ, İzmir depremlerinde olduğu gibi bu sarsıntı felaketinde birlikte piyasaya satışlarımızı ağız ağıza kapattık. Yalnız sarsıntı bölgeleri üzere kurma ve konteyner üretimi yapıyoruz.” dedi.

Deprem bölgesinde yaşayanlara havari olabilmek amacıyla çaba sarfiyat ettiklerini anlatan Temur, şunları kaydetti:

“Depremzede kardeşlerimiz için kişi gönderdiklerimizin haricinde valilikler, kaymakamlıklar, belediyeler, ticaret ve uran odaları kadar kurumlar ve hayırseverlerin talepleri doğrultusunda sevkiyat yapıyoruz. Fedakar personelimizin da yoğun iş harcamasıyla hareket bölgesine yönelik çalışıyoruz. Hem depremzedelere hem da işyar personele müteveccih inşa ve taşımalık familya haricinde kabinli tuvaletler da üretiyoruz. Temas çağ sarsıntı bölgesine sevkiyatımız var. Tanrı bire bir daha hakeza tıpkısı felaketi, acıyı yaşatmasın.”

Share: