Amasya’da prefabrik aile ve taşımalık üreticileri depremzedeler amacıyla mesaide

Amasya’nın Merzifon ilçesinde rekiz aile ve konteyner üreticileri, depremzedeler üzere ciddi faaliyet yapıyor.

“Asrın felaketi” olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından soğuğa karşı üstelik mücadele veren depremzedeler üzere Merzifon’daki rekiz ve taşımalık ev üreticileri, himmet başlattı.

Küçük Endüstri Sitesi’ndeki atölyelerinde resmi hava, sivil sosyete kuruluşları ve hayırseverlerden gelen talepler doğrultusunda kilolu istihsal fail üreticiler, imal ettikleri inşa ve taşımalık evleri sarsıntı bölgesine ulaştırıyor.

Prefabrik eş üreticisi Garaz Temur, AA muhabirine, piyasaya satışı durdurduklarını, depremzedeler üzere üretim yaptıklarını söyledi.

Depremin etken olduğu bölgede yaşanan yoğun şita şartları dolayısıyla yalnız çalışmaya başladıklarını dile getiren Temur, ” Van, Elazığ, İzmir depremlerinde olduğu kadar bu yer sarsıntısı felaketinde bile piyasaya satışlarımızı ağız ağıza kapattık. Yemeden Içmeden zelzele bölgeleri amacıyla rekiz ve konteyner üretimi yapıyoruz.” dedi.

Deprem bölgesinde yaşayanlara apotr olabilmek amacıyla çabalama harcama ettiklerini anlatan Temur, şunları kaydetti:

“Depremzede kardeşlerimiz üzere özlük gönderdiklerimizin haricinde valilikler, kaymakamlıklar, belediyeler, ticaret ve uran odaları üzere kurumlar ve hayırseverlerin talepleri doğrultusunda sevkiyat yapıyoruz. Fedakar personelimizin birlikte güç mesai harcamasıyla zelzele bölgesine müteveccih çalışıyoruz. Hem depremzedelere hem dahi işyar personele müteveccih ihdas ve konteyner karı haricinde kabinli tuvaletler bile üretiyoruz. Temas gün zelzele bölgesine sevkiyatımız var. Cenabıhak tıpkı henüz hakeza bir felaketi, acıyı yaşatmasın.”

Share: