Amazon Ormanları’nın ovaya asimilasyon riski var !

Şayet ilaç alınmazsa bu yıl içerisinde 16 milyon çağa daha hayatını kaybedecek.
Raporda dünyaya gelinebilecek arz gür ülkelerin başında Japonya, İzlanda ve Singapur gelirken yer kötüler ise Pakistan, Afganistan ve Orta Afrika Cumhuriyeri namına değerlendiriliyor.

Rapora bakarak dünyaya gelinebilecek sunu tehlikeli 10 ülkeden 8’i de yine Afrika kıtasında saha alıyor. Yoksulluk, ast ve arka yapı eksiklikleri ile çatışmalar nedeniyle gebe kadınların bu ülkelerde zaruri bakımı ve ilgiyi rüyet ihtimali çokça bağan.

UNICEF Global Yenidoğan Programı Direkötü Willibald Zeck:

“Gebe kadınlar kimi zaman günlerce yaya hastaneye yahut bire bir afiyet ocağına ulaşmaya çalışıyor. Bağımlı şayet o sağlık merkezi dolgunca hizmet verebileceği aşina bir yerse yoksa bu çaba içine da girmeyerek evde tevellüt yapıyorlar. Bu bile hiç yoz ve ideal tıpkısı format değil.”

Ölümlerin yüzdelik 80’inin er doğum, tevellüt sırasında yaşanan komplikasyonlar ve enfeksiyonlara tutkun olarak gerçekleştiği belirtiliyor.

Durumun değişmesi amacıyla daha çok sayıda talimli ebe, temiz su, besin ve doğumu strateji eden önceki saat içerisinde asıl sütünün verilebilmesi gerekiyor.

Rapora göre Norveç’te gelişigüzel 10 bin kişiye toplamda 218 doktor, bacı ve ebe düşüerken Somali’da bu mehabet 10 binde 1.

Share: