Anadan Görme Atlı Cirit Oyunu Turnuvası başladı

Çeltek Belediyesi eliyle düzenlenen ve bu sene 9.su gerçekleştirilen “Atlı Cirit Oyunu Turnuvası” vatandaşların yavaş ilgisiyle başladı.

Uşak Belediyesi 9. Süvari Cirit Turnuvası, kalfa Koruluğu Cirit Oyunu sahasında başladı. Bu yıl 36 takımın katıldığı turnuvanın açılış törenine; Yardımcı Valisi Dr. Turan Ergün, Yardımcı Şehremini Mehmet Kıvılcım, Çeltek Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş ve çokça sayıda yurttaş katıldı. Turnuvanın önceki gününde Yardımcı’a has olan darı odunu gösterisi, cirit atma yarışı, atlama beygiri oynatma gösterilerini izleyen Vali Dr. Turan Ergün, turnuvaya katılan sporcuları kutlama ederek turnuvada başarılar diledi.

Uşak Şehremini Mehmet Çakın, belediye olarak 9.sunu düzenledikleri, Atlı Cirit Oyunu Turnuvası’na rastgele sene pakt, sportmen ve seyirci sayısındaki rekor artışa ilgi çekti. Önceki yıllara göre bu sene 36 kulübün katılmasının müjdeli olduğunu kaydeden Çakın, “Yardımcı Belediyesi kendisine daima sporun ve sporcunun yanındayız. Uray yerine toplumumuzun akva temeller üstünde durması için kültür, müzakere ve spor gibi mihenk taşı taşları üzerinde durmasına balaban ehemmiyet veriyoruz. Çeltek’ın ve Uşaklının sunu sevdiği sporların başında gelen süvari cirit sporunu de bu tuhaf turnuvalar aracılığı ile ati nesillere aktarmaktan dahi antrparantez büyük aynı zevk saygınlık duyuyoruz” dedi. – ÇELTEK

Share: