Annesine müracaat etmek istemeyen çocukların gözyaşları yürekleri dağladı

Isparta’da babaları ile yaşarken egemenlik ile annelerine teyit yapılmak amacıyla ekipler eliyle alınan torunlar gözyaşlarına boğuldu. Cet ise çocuklarının annelerinden sürat gördüğünü tez ederek, namına kavrayışsız verilmesini istedi.

Isparta’nın Eğirdir ilçesi Sarıidris kasabasında oturan Barış Balkır, 2014 yılında tıpkı kasabada evlilik yaptı. Bu evlilikten Hasan (9) ve Aslı (4) isimli iki çocukları olan koşa, 2019 yılında anlaşmazlıklar cihetiyle boşanmaya karar verdi. Duruşma çocukların velayetini anneye verdi. Ana, ikinci evliliğini yaparak Hatay’a yerleşti. Fakat füru annelerinin yanında yol gördüklerini kanıt ederek babalarını aradılar. Ağlamalarına dayanamayan ağababa, çocuklarını annelerinin yanından alarak Sarıidris’e getirdi. Arkası Sıra çocukları üzere yetke davası açan ata, davayı kaybetti. Mahkeme çocukların anneye doğrulama edilmesine karar verdi. Yaklaşık 2 yıldır babalarının yanı sıra olan dallar, bitirmiş ve haciz memurları yoluyla babanın evinden alınarak anneye tasdik edildi. Bu tam can anlar yaşanırken, anneleri ile gezmek istemeyen çocukların feryatları yürekleri dağladı. O anlar cep telefonu kamerası ile görüntülendi.

Hayatının en print ayrılığını yaşadığını ifade fail Sulh Şimşek, “Torunlar annesini istemiyor. Çocuklarım güç gördüğünü söyledi. Çocuklarımı cebren benden aldılar. Ego çocuklarımı düşüncesiz istiyorum. Bu zahir türe? Ben çocuklarımı hoşgörüsüz istiyorum” diye arkalama beklediğini anlatım etti. – ISPARTA

Share: