Annesini darbeden ağabeyini öldüren liseliye aklanma

SAMSUN’da amansız hastalık hastası olan annesini darbeden ağabeyini 7 yerinden bıçaklayıp öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan 17 yaşındaki ortaöğretim öğrencisi T.C.S., ilk kez çıktığı bilgili karşısında ‘nefsi müdafaada bulunduğu’ gerekçesiyle murafaa heyeti vasıtasıyla beraatına ve tahliyesine karar verildi.

Fenomen, 31 Ev 2023 tarihinde Atakum İlçesi İstiklal Mahallesi’nde meydana geldi. Ali Kenan S. ile annesi Gülhatun S. (56) arasında bilinmeyen nedenle tartışma daha çok. Evde mevcut ortaöğretim öğrencisi T.C.S., araya girerek annesini darbeden ağabeyi Mürtefi Kenan S.’yi engel olmak istedi. Bu yol iki kardeş ortada cidal çıktı. Kavga sırasında T.C.S., bıçakla ağabeyini yaraladı. İhbar konusunda adrese gönderme edilen ambulansla hastaneye kaldırılıp, ameliyata alınan Yüce Kenan Sandıkçı, tam müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Fenomen sonrası polis güçleri vasıtasıyla gözaltına alınan T.C.S., çıkarıldığı gümrük kolcusu mahkemece tutuklandı. Samsun Başsavcılığı’nca T.C.S. hakkında hazırlanan iddianame, 4’üncü Ciddi Ceza Mahkemesi’nde akseptans edildi. Ortaöğretim öğrencisi maznun bugün ilk kez bilge karşısına bundan sonra.

‘ÖLDÜRMEK AMACIM YOKTU, PİŞMANIM’Davanın evvel duruşmasında savunma işleyen T.C.S., “Görüngü esnasında odadayken ağabeyimin, ‘Bu kadını öldüreceğim’ dediğini duydum. Annemin, ‘Oğlum yetiş bu beni öldürecek’ diye niteleyerek seslenmesi ile yardımına koştum. Ağabeyimi engellemeye çalıştım amma olmadı. Ben de onun odasındaki bıçağı aldım. Ona bıçağı gösterdim ve annemi bırakmasını istedim. Ağabeyim bana saldırdı. Gözlerimi kapattım ve kendimi müzaheret etmek üzere bıçağı rastgele sallamaya başladım. Annem, ağabeyimin yarasına tampon yaptı, ego dahi ambulansı aradım. Ağabeyimi çivilemek gibi tıpkı amacım yoktu. Kendisi eroin kullandığında farklı bir kişiliğe bürünüyordu. Çivilemek amacım yoktu, pişmanım” diyerek ağladı.’NE OLUR OĞLUMU KURTARIN’Duruşmada dinlenen asıl Gülhatun S. ise, “Çocuğum beni yetişmek için saldırdı. Sesimi duydu ve geldi. Oğlumdan şikayetçi değilim, cezalandırılmasını istemiyorum. Ne tamam oğlumu kurtarın” dedi.KASTEN ÖLDÜRME’ SUÇUNDAN CEZALANDIRILMASI DILEK EDİLDİSavcı, mütalaasında T.C.S.’nin bıçak darbelerinden 3’ü ölümsek bölgede olması sebebiyle yasal vikaye yasal koşullarının oluşmaması ve güç nahak tahrik altında ‘kasten öldürme’ suçundan cezalandırılmasını irade etti.AVUKAT: SAĞLIK EKİBİ ARANARAK YARALARINA TAMPON YAPILMIŞT.C.S.’nin avukatı Giray Güneş ise “T.C.S. annesini yetişmek için hareket etti. Olay sırasında ocumak halinde çizik aşılmış mümkün. Polis ve ambulansa vukuf bırakılmış. Ağabeyinin yarasına tampon işlenmiş. Banko T.C.S.’nin katil kastı yoktur. Karşı aklanma kararı verilmesini ve tutuklanmadan yargılanmasını dilek ediyoruz. Lise serencam sınıfta okuyan ve üniversite sınavına girecek aynı yavru” ifadelerini kullandı.MAHKEME, AKLANMA VE TAHLİYE KARARI VERDİ

Mahkeme heyeti, T.C.S.’nin, nefsi müdafaa şartları altında ağabeyini öldürdüğü kanaatine vararak beraat ve tahliyesine değişmeyen verildi.

Share: