Aon’dan 30 bilyon dolarlık dokunulmazlık teklifi

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ ISTIHBARAT SERVİSİ

Sigorta şirketi Aon, Willis Towers Watson için 30 bilyon dolarlık imtiyazla Avrupa Birliği’nden antitröst onayı almaya hazırlanıyor. Aon teklifle alay malay elan çok dokunulmazlık sunmaktan kaçınmaya çalışıyor.

Marsh & McLennan’ı geçerek dünyanın yeryüzü iri sigorta komisyoncusu şirketini düşünmek üzere tıpkısı sene önceki Willis Towers Watson’la anlaşmayı imzalayan Aon, bu ayın başlarında Avrupa Komisyonu’na ayrıcalık tekliflerini sundu.

Geçtiğimiz hafta şirketin rakiplerinden ve müşterilerden gelen ansız bildirimler ışığında Avrupa Birliği’nin rakiplik kurulundan kâh tensikat yapılması istendi. Fakat konuya bilinen kişilerin bildirdiğine göre kurulun elan çok ayrıcalık istemesi beklenen görülmüyor.

Reuters’ın haberine göre teklifle ilgili aracısız kendisine bilgisi olan esame imtiyaz paketinin içeriğinde Willis varlıklarının önemli ayrımsız kısmının satılması bile dahil birçok ağır sıklet imtiyazın olduğunu belirtiyor. Satılacak Willis varlıkları ortada şirketin ikili sigorta kolu, Alman emeklilik getirileri ve danışmanlık işletmesi da bulunuyor.

İmtiyazlar ortada Willis’in Fransa birimi Gras Savoye’nin yanında Almanya, İspanya ve Hollanda da karışma olmak için Fransa’daki sigorta komisyonculuğu faaliyetlerinin satılması da saha alıyor.

Finansgundem.com‘un derlediği bilgilere göre, Willis’in bu dört ülkedeki nazik çokça uluslu şirketlere hizmet veren cemi mülk ve ilçe sigortası işleri portföylerinin ve buradaki müşterilere hem mali hem bile hevesli açıdan hizmet veren Avrupalı varlıkların birlikte tamamının satışı gerçekleştirilecek.

Avrupa Komisyonu ve Aon konuyla ilişik açıklama yapmadı.

Vezneci şubesi içinde eczane açılacak

 

SEC’i karıştıran ricat mesajı

 

Miras vergisini Picasso satarak ödeyecek

 

Share: