Avrupa’nın ilk 3D evi kiralandı

Hollandalı Elize Lutz ve eşi Harrie Dekkers, tamamen üç boyutlu (3D) kalın teknolojisi kullanılarak mamul Avrupa’daki evvel evin kiracısı oldu. Hükûmet Merkezi Amsterdam’bile mütekait esnaf olan 70 yaşındaki Lutz ve 67 yaşındaki Dekkers, eski dolaşma iki akak odalı bungalovlarının yöre kapısını açmalarını sağlayıcı bir aplikasyon olan ‘sayısal anahtarlarını’ teyit aldı.

Eindhoven kentinde Beatrix kanalı kenarındaki tıpkı arsa üzere planlanan ilkokul evden ilki olan bahis konusu mal, boyutları anadan görme yöntemlerle düz yazı edilmesi print ve fiyatlı olan tıpkısı kayanın şeklinden esinlenilerek yapıldı. İnşaat firması Saint-Gobain Weber’ın yaptığı familya, ayrımsız zamanda 3D yazıcı kullanılarak yapılan önceki kanuncu yerine yaşanabilir ve ticari adına kiralanan dünyalık yerine üstelik tarihe geçti. 1 Ağustos’tan itibaren 6 ay boyunca mülkte sürdürmek için ayda 800 euro ödeyecek olan koşa, ilanı internette gördükten sonra evi haddinden fazla beğendiklerini söyledi.

Koşa, “Bu habbe çizimini gördük ve ayrımsız tıpkısı peri masalı bahçesi gibiydi. Tıpkı barınak hissi veriyor ve sakıncasız hissettiriyor” dedi. Eindhoven belediyesinin ev ve mekansal gelişiminden mesul uray meclisi üyesi Yasin Torunoğlu ise “3D eş ile artık geleceğin tonunu belirliyoruz; şekline değişmeyen verdiğiniz evlerle gelişigüzel uygun pahalı mülklerin hızlı aynı şekilde yapılması” dedi.

3D yazıcılarla ev nesir ediyor

3D yazıcıyla 10 bin dolar kibar sülale üretildi

Share: