AXA’nın 167 milyon euroluk satışı tamamlandı

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ HABERLER SERVİSİ

Fransız sigorta grubu AXA, şirketin Yunaninsan’daki avlu, dünyalık ve ilçe sigortası işletmelerinin İtalyan sigorta devi Generali’ye satışından 167 milyon euro kazandı.

İlk yerine geçen Ara ayında duyurulan satma anlaşması içerisinde bulunduğumuz ay itibariyle gerçekleşti. AXA Sigorta’nın Yunanistan’daki canip kuruluşunun satışı amacıyla Generali, Alpha Bank ile 20 almanak hususi dağıtım anlaşmasına başlayacak. Sözleşme Generali’nin banka sigortacılığı kanalında gelişme hedeflerini de destekliyor.

Insurancebusiness’ın haberine bakarak, AXA işlemleriyle ilişik açıklamada Generali’nin Arsıulusal Saksı Yöneticisi Jaime Achústegui Melgarejo şu ifadelere düzlük verdi: “Bu satın alma işlemi Generali’nin Avrupa’daki liderlik pozisyonunu takviye stratejisiyle bir yönde gidiyor. Mal ve ilçe sigortası alanında üçe girerek ve afiyet sigortası alanındaki güçlenerek, Yunanistan’daki sigortacılık piyasasında liderlik rolümüzü güvenceye aldık.”

Finansgundem.com’un derlediği bilgilere bakarak Generali’nin Yunanistan’daki sigorta kuruluşları CEO Panos Dimitriou marifetiyle yönetilecek.

Melgarejo açıklamasında, “Alpha Bank ile yapılan hususi detaylı vadeli katılma, Generali’nin şümullü yayın portföyüne değme zamankinden daha fazla müşterinin erişebilmesini ulaşmak amacıyla açık dağıtım ağımızla birleştirilecek. 300’den çok şubeden oluşan bire bir apışlık vasıtasıyla Yunanistan’daki 3,1 milyon müşteriye erişim sağlanacak” ifadelerine vadi verdi.

AXA o alanda çıktı sigorta ödemesi yapmayacak

 

Avrupa’nın sigorta teknolojisi start-up’ı

Moody’s ECB’yi uyardı: Sürdürülemez

 

Share: