Bitcoin’den elde edilen 4 milyon dolar kârla baytarlık hastanesi düz yazı edilecek

Tedbir darboğazları ve üzerine itici şita aylarıyla giderek küreselleşen enerji krizi, enflasyonu tamam dünyada yükseltiyor. Alelhusus son tıpkı ayda form bankalarının “enflasyonun beklenenden elan teferruatlı süre erdemli kalabileceği” mesajlarının peşi sıra hedge arayışındaki yatırımcılar benzeri zamanların emniyetli limanı altına değil kripto paralara yöneliyor. Çabucak serencam bire bir haftada yüzde 11 yükselen genişlik iri kripto dünyalık Bitcoin, altının yüzde 2’nin üstünde düşüş kaydettiği serencam bir ayda yüzdelik 23 ralli yaptı.

Dünya’üstelik Alem Sarı’nın hanerine göre Arsıulusal Ödemeler Bankası’nın (BIS) “model bankalarının ihraç edeceği dijital paralar kriptonun yerini almayacak” öngörüsü, kurumsal yatırımcı gözetiminde geniş tıpkısı tabana münteşir görünüyor. Uzmanlar Bitcoin ve Ethereum kabil kripto paralara daha çok para şişkinliği koruması sağlayıcı benzeri hedge seçeneği namına göründüğünü konfirmasyon ediyor.

ABD’li yatırım bankası JP Morgan üstelik perşembe günü yayınladığı kamera notunda “kurumsal yatırımcıların enflasyona cebin hedge seçeneklerinde altından Bitcoin’e yöneldiğini” vurguluyor. Vezneci 15 Nisan’birlikte 63 bin dolar ile tarihi rekorunu gördükten bilahare, Çin ve mütekâmil ekonomilerde politika yapıcıların – ağız ağıza yasaklamaktan saklı yazı paralara ilişik elan cimri denetimlerin getirilmesine uzanan – “kripto karşıtı” atağıyla Bitcoin’de düşüş öngören raporlar yayınlamıştı. Temmuzda Bitcoin’i gine 30 bin doların altına kadar düşüren “kalibraj endişeleri” yerini daha umumi benzeri pahalılık endişesine bırakınca, kriptolar bile yine hareketlenmeye başladı.

“Kurumsalların kabullenişi Bitcoin’in yükselişini hızlandıracak”

JP Morgan, Bitcoin ve kriptoların hedge adına yeğleme edildiğini vurguladığı yeni raporunda KÖLE’birlikte Kaynak Bakanı Janet Yellen kabilinden isimlerin “kripto paraları veya madenciliğini yasaklamayacağız” açıklamaları sonrası kriptolar genelinde bir salah olduğunu belirtiyor. Raporda “Enflasyon endişelerinin mankafa dönmesi Bitcoin’in enflasyona karşı hedge cazibesi esasen arttı. Altının serencam haftalarda kalan para şişkinliği endişelerine aynı reaksiyon vermemiş olması da Bitcoin’e yatırımları artırdı. Altın şişkinlik korumasından feyiz bire bir sahih getiri göstergesi üzere akıntı ediyor” değerlendirmesi saha aldı. İş zekası, hareketli yazılım ve keder tabanlı hizmetler sağlayıcı MicroStrategy’nin kurucusu Michael J. Saylor birlikte “Iri vezneci ve regülatörlerin Bitcoin’i kabullenişi altının çöküşünü hızlandıracak ve hem kurumsal hem bireysel yatırımcılar amacıyla Bitcoin’in enflasyona alın esirgeme cazibesini artıracak” diyor.

Ether’den Bitcoin’e mankafa periyot de var

Bankanın düşün değiştirdiği farklı ayrımsız konu dahi teşrinievvel başında yayınladığı “Kurumsal Yatırımcılar Bitcoin’den çıkıp Ethere koşuyor” antetli raporu. Ilk Teşrin ayının başlarından itibaren Bitcoin’deki hareketlenmenin Ether’den haddinden fazla henüz tüvana olması, JP Morgan’a bakarak “ağustos ve ilkgüz süresince Ether yönünde olan harekette eylül ayının sonundan bu yana Bitcoin lehine sert tıpkı gabi çağ var.” Kriptolara ilginin tekrar artmasıyla Bitcoin, yüzdelik 11’lik yükseliş kaydettiği tıpkı haftanın ardından mazi belli belirsiz yükselişle 55 bin doların alelacele altında iş görürken, Ether ise yüzde 1’mağara üstünde (50 dolara andıran) bire bir düşüş kaydetti ve 3.542 dolara geriledi. Serencam bire bir ayda Bitcoin yüzde 20’nin üstünde yükselirken, Ether’deki yükseliş vakit kaybetmeden yüzde 5 oldu. Yıl esasen bu yana ise toplanmış hacmin gine 2,3 trilyon doları gördüğü saklı yazı mülk piyasalarının arz büyük oyuncularındaki akım ise şöyle: Bitcoin yüzdelik 87, Ether yüzdelik 385, Cardano yüzdelik 1.182, Binance Coin yüzde 1.000 arttı. Tetherde ise yıllık değişim namevcut denecek büyüklüğünde düşük.

Bitcoin’i resmi servet birimi yaptılar ama benimseyemediler

 

Yatırımcıların yarısına yakını o altcoini Bitcoin’e rakip görüyor

 

ESIR’den kripto paralara cebin ekti tedbir kararı

 

Share: