BoA: Kriptonun Visa’sı olabilecek Ethereum rakibi

Bitcoin doğumundan 13 yıl sonradan, altınla karşılaştırılan kesinleşmemiş tıpkı erinç sınıfı olmaya devam ediyor. Bitcoin, oynaklığı ve bodur geçmişi göz önüne alındığında, bütün yatırımcılar aracılığıyla ayrımsız ‘ayar deposu’ adına görülmüyor. Fakat Amerikalı bankaları bu durumun değişeceğini öngörüyor.

Geçtiğimiz günlerde Goldman Sachs, bu sene Bitcoin’mağara zer piyasalarından behre çalmaya devam edeceği öngörüsünde bulunurken, JP Morgan dahi Bitcoin’mağara değerli ile rekabette elini güçlendiren faktörlerin neler olduğuna dair aynı çözümleme yayınladı. Her iki vezneci bile şu zaman 50 bin dolar bandına itila mücadelesi veren Bitcoin fiyatının 6 haneli rakamlara yükselmesine stabil gözüyle bakıyor.

JP Morgan’a bakarak 8 nedenden etraf Bitcoin altına canlı benzeri rakip adına karşımıza çıkıyor:

1.DAYANIKLI: Bitcoin bulunmayan edilemez yahut fek edilemez. Apışlık hayatta kaldığı sürece Bitcoin var olacak, ağın merkezi olmadığı düşünüldüğünde Bitcoin’i fethetmek çok zor. Altın ile Bitcoin’i karşılaştırırken herhangi bir ikisinin bile dayanabilen olduğu söylenebilir.

2.TAŞINABİLİR: Bitcoin’in depolanması ve para aktarımı edilmesi yalın kat. Iri miktarlarda Bitcoin neredeyse anında tekmil dünyaya aktarma edilebiliyor ve bire bir çökertme telefonunda saklanabiliyor Altının depolanması, taşınması ve sigortalanması çok daha el ve fiyatlı.

3.DEĞİŞTİRİLEBİLİR: Bitcoin değiş edilebilir ve gayrı birlik Bitcoin’lerle değiştirilebilir. Kızıl alelumum trok edilebilir zira, örneğin değeri etkileyen farklı niteliklere ve şekillere topluluk olabilen elmas kabilinden değildir. amma velakin, kızıl 24 derece ya dahi 14 değer üzere ayrımlı safl ık ölçülerinde benzer. Bu açıdan Bitcoin daha avantajlı.

4.BÖLÜNEBİLİR: Bitcoin, bugünkü değeriyle kısaca 0,0005 dolar eden 1/100.000.000’e büyüklüğünde sekiz aşari basamağa bölünebilir. Kızıl bölünebilir, ancak bilcümle değerine bölünmesi cılız değil.

5.ENDER: Bitcoin’bile 21 milyon ile lokalize kapalı sayıda token var bu sayıya 2140’ta ulaşılması bekleniyor. Altın madenciliği edisyon ve vabeste bir miktarda fakat amma velakin, altının fiyatı arttıkça sunma bile artıyor.

6.DOĞRULANABİLİR: Bitcoin, herkesin görebileceği şekilde halka ayan olan blok zincirinde kaydedilen işlemlerle hafif doğrulanabilir. Zer üstelik doğrulanabilir, fakat benzeri zamanda sahte olabilir ve safl ığı seyreltilebilir, bu bile değeri daha sorgulanabilir arkaç getiriyor.

7.KISITLAMA NAMEVCUT: Hiçbir bünye (geliştiriciler veya madenciler dahil) ayrımsız kullanıcının Bitcoin’i üzerinde gelişigüzel etkiye eş değildir. Bu nedenle, Bitcoin kısıtlamalara dayanıklıdır ve tören düzeni, merkezi olmadığı için büyük şirketlerin yahut hükümetlerin arzu yahut kısıtlamalarına bağımlı değil. Hükümetler sıra süresince birçok nöbet hem altın mülkiyetini hem da kızıl transferini kısıtlamışlardı.

8.TARİH: Bitcoin’mağara ayar saklama ara bulucu kendisine merbut bire bir geçmişi var, zira tevellüt yılı 2009. Altın, sunu az 5 bin yıldır ve üste geçmiş bildik etkin zer madeninin yaşına göre, şişman olasılıkla 7 bin yıldır aynı değer deposu yerine kullanılıyor.

Bitcoin’dahi yükseliş: 43 bin doları aştı

 

Bitcoin yatırımcılarına makro uyartı

 

Share: