Bolu’da, “Ek Himmet Poliklinikleri”nden 3 bin sayrı faydalandı

Bolu’da mevcut hastanelerde başlatılan “Melfuf Say Poliklinikleri”nde ilk teşrin ayında 3 bin hastalanmış sondaj edildi.

Bolu İl Sağlık Müdürlüğü vasıtasıyla hayata geçirilen “Munzam Düzentileme Poliklinikleri” İzzet Baysal Eğitim Bilimi Araştırma Hastanesi ve İzzet Baysal Ululuk Hastanesinin Tarz ve Köroğlu üniteleri ile Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde düzentileme saatleri içinde tetkik olamayan vatandaşlara hizmet ediyor.

Özelikle hafta içi saat 17.00’den sonradan ve hafta sonları bakım veren polikliniklerde etüt olan hastalar dolayısı ile hastanelerin Ivedili Servis yükü da hafifliyor.

Bolu İl Sağlık Müdürü Dr. Akademisyen Muhammed Sakıncasız Demirkol, “Ekim ayında hafta içi akşamları ve hafta sonlarında Terbiye Araştırı Hastanemizde ve Büyüklük Hastanemizde açılan ‘Katma Çalışma Polikliniklerinde’ tahminî 2 bin 500 hastamıza poliklinik hizmeti verildi. Ayrıca Uç Diş Sağlığı Merkezimizde tahminî 500 hastamıza mülhak mesaide diş poliklinik hizmeti verildi. Mülhak faaliyet hizmetinde fedakarca müteharrik eksiksiz hekimlerimize ve afiyet personelimize teşekkürler.” açıklamasında bulundu.

Share: