Büyükşehir çalışanlarına zirai terbiye

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, tarımda ivmeyi nazari ve ameliye eğitimlerle elan art noktalara ulaştırıyor. Bu çerçevede ilişkin Büyükşehir Belediyesi çalışanlarına, Isparta- Eğirdir Meyvecilik Araştırı Enstitüsü (MAREM) tarafından ‘Meyve Çeşitlerinde Genel Yetiştiricilik’ eğitimi sunuldu.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı vasıtasıyla ‘Meyve Çeşitlerinde Umumi Yetiştiricilik’ yetişek programı düzenlendi. Büyükşehir bünyesinde tarımsal hizmetlerden mesul kültür ve orman mühendisleri ile teknikerlere yönelik gerçekleştirilen eğitim bilimi programında çalışanlarla meyvecilikte bilgelik tazelemesi, eskimemiş tekniklerin aktarılması kadar konular paylaşıldı.

Türkiye’nin tarımda bakir aynı vizyona ehil olmasını sağlayacak, yeni ve kuvvetli ekincilik mühendislerinin yetişeceği ve toprağın bereketini dünyaya gösterecek olan UTÇEM’e danışmalık hizmeti veren Isparta-Eğirdir Meyvecilik Araştırı Enstitüsü (MAREM) eğitmenleri personellere eğitim verdi. Sunulan kuramsal eğitimin yanı sıra uygulamalı yerine de verilen eğitimde, çağdaş yöntemlerle istihsal artışı hedeflenirken, bilgelik paylaşımı da sağlanıyor. – SAKARYA

Share: