El Topu Milli Takımı kaptanı Cemal Kütahya ile oğlunun cenazesi erte Konya’da defnedilecek

“Asrın felaketi” kendisine nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerde, Antakya’bile yaşadığı evde çökme altında küsurat A Milli Erkek Hentbol Takımı ve Kumlu Hentbolu Milli Takımı kaptanı Cemal Kütahya ile 5 yaşındaki oğlu Çınar Kütahya için yarın Konya’birlikte cenaze töreni düzenlenecek.

Türkiye Hentbol Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, Cemal Kütahya ve oğlu Çınar Kütahya’nın cenazesi yarın Konya’daki Halas Camisi’nde gün ortası namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Kurtuluş Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

6 Boşluk 1990’dahi doğan Cemal Kütahya, 2022’de Konya’de düzenlenen İslami El Birliği Oyunları’nda ikinci olan A Milli El Topu Takımı’nın kaptanlığını yapmıştı.

Aynı zamanda Deniz Hamamı Hentbolu Milli Takımı’nda kaptanlık özne Kütahya, 2019 ve 2021 BH ECh organizasyonlarında gol kralı olmuştu. Kütahya, 2015 yılında İtalya’nın Pescara kentinde düzenlenen Akdeniz Plaj Oyunları’nda üçüncü olan milli takımın kadrosunda bile yer almıştı.

Salon ve kumluk hentbolunda toplamda 150’den çok milli maça çıkan Cemal Kütahya, son yerine Hususi Vefakent Hatay Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü’nde forma giyiyordu.

Share: