Eskişehir haberleri: Eskişehirli üreticilere 797 bin 95 TL bağış verildi

Eskişehir’de Kırsal Kalkınmada Bilirkişi Başkaları Projeleri’nin Desteklenmesi çerçevesinde toplam 797 bin 95 TL hibe ödemesi yapıldı.

Kırsal Kalkınmada Uzman Başkaları Projeleri’nin Desteklenmesi başvuruları çerçevesinde, Eskişehir’den 20 proje akseptans edilmiş, 16 yatırımcı ile kavil imzalanmıştı. Elan sonradan ise 2 yatırımcının sözleşmesi tahrip edilmiş ve artan 14 yatırımcıdan şu temel kadar 8 yatırımcının projesi tamamladı. Projelerini bitiren ve hayvan alımlarını işleyen 4 küçükbaş ve 2 kocabaş görünmek için hep 6 üreticiye bugüne büyüklüğünde 597 bin 95 TL bağış ödemesi yapıldı. Serencam namına da geçmiş, projelerini mütemmim 1 küçükbaş ve 1 büyükbaş efsanevi üreticisine toplanmış 200 bin TL armağan ödemesi yapıldı. Sonunda bugüne kadar yapılan bağış ödemesi tutarı 797 bin 95 TL oldu.

Sözleşme imzalayan gayrı üreticilerin proje çerçevesinde efsanevi alımları bitmeme ederken, projelerini bütünleyen üreticilere ise yer müdürlüğü personelince yapılan kontroller sonrasında mevhibe ödemesi yapılacak. – ESKİŞEHİR

Share: