Eskişehir’de DÜRÜST Parti’li kadınlardan “Sıcak Sofralar Esasen Kurulsun Aş Damı Seti Kampanyası”na bindi

SELIM Öğür Genel Eşkal Karı Kolları Başkanlığı eliyle Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenenler için başlatılan “Hamam Sofralar Yine Kurulsun Aş Damı Seti Kampanyası”na YANLIŞSIZ Tümen Eskişehir İl Eş Kolları üyeleri destek veriyor.

DÜRÜST Fırka Eskişehir İl Karı Kolları Başkanı Tutku Ünalır, yaptığı yazılı açıklamada, 11 ilde etkin olan deprem felaketinin yaralarını vira etmek adına çalışmalara bitmeme ettiklerini bildirdi.

Yer Sarsıntısı bölgesinde yaraların sarılması amacıyla SELIM Fırka Genel Model Avrat Kolları Başkanlığının başlattığı kampanyanın önemini vurgulayan Ünalır, şunları kaydetti:

“Tığ bile depremin yaşandığı günden bu yana el ve kaza teşkilat mensuplarımızla yaraları soldurmak hesabına Eskişehir’da elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Kampanya hakkında bilgi verecek olursak, çadırlarda ve konteynerlerde arızi müddet mütezayit depremzede kardeşlerimizin aş damı malzemesi ihtiyaçlarının giderilmesi amaçlanıyor. Devletimiz sürekli olduğu kadar milletinin birlikte ve Allah’ın izniyle ailelerimize konutları 1 senede konfirmasyon edilecek. Bu bağlamda, proses tamamlana büyüklüğünde yardımlarımızı sürdüreceğiz. Kampanyamız organizasyon mensuplarımızın yanı sıra umum vatandaşlarımıza zahir. Ahali birliğiyle ayrımsız araya getirdiğimiz ve zarfında aş damı eşyalarının düzlük aldığı kolilerimizi sarsıntı bölgesindeki kardeşlerimize peyderpey göndereceğiz. Kardeşlerimizin hamam sofralarının baştan kurulmasına bindi çevirmek isteyen eksiksiz hemşehrilerimizi kampanyamıza katılmaya nida ediyorum.”

Share: