Eskişehir’deki emlakçılar depremzedelere tahaffuz kolaylığı sağlıyor

Eskişehir Taşınmazlar Komisyoncuları Odası Başkanı Gazi Polat, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenerek kente gelenlerin tahaffuz ihtiyaçlarına müteveccih gelişigüzel çeşit kolaylığın sağlandığını bildirdi.

Çelik, AA muhabirine, depremin arkası sıra kıyamet bölgesinden mütehammil çok kişinin türlü illere hicret etmek zorunda kaldığını hatırlattı.

Eskişehir’e dahi 17 bini fazla depremzedenin geldiğini aktaran Çelik şöyle konuştu:

“Eskişehir’bile sülale sahiplerinin depremzedelere yönelik gelişigüzel fahiş karşılık uygulaması yok. Kiralarda benzeri artış meydana gelmedi. Üyelerimiz ve vatandaşlarımız çok hassas. Para toplayarak depremzede vatandaşlarımızın kiralarını ödeyen meslektaşlarımız, vatandaşlarımız oldu. Depremzedelerden de bu anlamda benzeri şikayet almadık. Antrparantez bazı ocak sahiplerinin icar fiyatlarını düşürdüklerini de gördük.”

“Vatandaşlar kullanmadıkları evlerini depremzedelere açmalı”

Çelik, bazen otel ve hususi mahdut işletmelerinin depremzedeleri buralara ücretsiz yerleştirdiklerini anlattı.

Vatandaşlara birlikte çağrıda mevcut Polat, “Vatandaşlarımıza kullanmadıkları evlerini depremzedelere açma çağrısında bulunuyorum. Şu anda kıyı bölgelerindeki evlerin iri ayrımsız kısmı abes. Vatandaşlar bu evleri yer azından yaza kadar depremzedelere açmalı.” ifadesini kullandı.

Gazi Polat, emlakçıların depremlerin peşi sıra Adıyaman’a bala bezi, azık ve akarsu gibi ihtiyaç malzemeleri taşıyan aynı müzaheret tırı gönderdiklerini, ramazanda da bölgeye gıda paketi yardımı yapmayı planladıklarını sözlerine ekledi.

Share: