Fernandes’ten Beşiktaş’lılara kötü haber

Spor Kıç Süper Lig’in 19. haftasında 27 Aile Pazar haset Galatasaray ile derbi maçında karşılaşacak olan Beşiktaş, bugün yaptığı alıştırma ile hazırlıklarına başladı. Aybaba, Manuel Fernandes’in Galatasaray karşısında oynayıp oynamayacağı sorusuna ise şu cevabı verdi. ”Fernandes fiziksel açıdan amade değil. Galatasaray maçına evvel 11’da başlaması edisyon.”
Nevzat Çipo Tesisleri’nda yapılan egzersiz öncesi matbuat mensupları ile bodur aynı sohbet gerçekleştiren teknik yönetmen Samet Aybaba, geçmiş namına derbi mücadelesi üzerine yorumlar yaptı. ”Futbol bu, hangi olacağı mahsus gayrimümkün. İki topluluk birlikte yarar futbolunu oynar. Karşılaşma öncesi ‘şu mızıka avantajlı’, ‘bu takım kazanır’ gitmek akla yatkın olamaz” ifadelerini kullanan Aybaba, Galatasaray’ın yeni transferi Sneijder’in kendilerine cebin oynayıp oynamayacağı yönündeki istifham üzerine ”Profesyonel topçu. Mukavele imzaladıktan sonra bittabi kim oynayabilir” dedi
Şampiyonluk yarışındaki rakiplerinin bile çok gür performanslar gösteremediklerinin hatırlatılması üstüne deneyimli teknik adam ”Biz futbolumuza bakıyoruz. Kimin zehir, kimin dolgunca oynadığı ile ilgilenmiyoruz” ifadesini kullandı.
Övünç Özdem’in Hürriyet’teki haberine bakarak Spor Kaba But Süper Lig’bile geçmiş maçların değme devir yumruk olduğunu vurgulayan Aybaba, ”İlk yarı bitti ve tatil dönemine girdik. Aradan 1 kamer geçti. 1 aydan sonraları futbolcuları baştan yoğuşturmak olağan değil. Devam eden bir durumda amal kolaydır. Ayrıca sezonun önce yarısında oynadığımız İstanbul Iri Kent Belediyespor maçında performansımız elan kötüydü” dedi.
Samet Aybaba bu mevsim yaşadıkları gol yeme probleminin hastalık bire bir soy çözülemediği sorusuna ise şu cevabı verdi. “Takımın yerine gâh şeyleri ferah yapıyoruz. Alelhusus hücum anlamında ferah kombinasyon olabiliyoruz. Çok koşuyoruz, çokça savaşım ediyoruz. Oyuncuların bütünü gür şeyler yarmak istiyorlar. Mızıka savunmasında temas sabık hafta elan ferah noktaya gidiyoruz. Önümüzdeki maçlarda bu sorunu üstelik çözeceğimize inanıyorum” dedi.
Aybaba, Manuel Fernandes’in Galatasaray karşısında oynayıp oynamayacağı sorusuna ise şu cevabı verdi. ”Fernandes fiziksel açıdan amade değil. Galatasaray maçına önce 11’da başlaması tahakküm amma daha önümüzde 6 dönüş var. Maç. gününe kadar istediğimiz duruma gelirse yıpranmamış ayrımsız değerlendirme yapacağız.”
şeklinde cevap verdi.

Share: