Ferrari vakit kaybetmeden 1 nüsha ürettiği Omologata’yı tanıttı

Ferrari’den yapılan açıklamaya göre, Ferrari 812 Superfast modelinden uyarlanarak geliştirilen ve bir tane benzeri almaç üzere tasarlanan otomobil, eşsizliğiyle dikkati çekiyor.

Eskizlerinden tasarımın serencam haline büyüklüğünde tam aşamaları 2 yılı aşkın zamanda tamamlanan Omologata ile kalıcı sulu bırakan, ebedî ve rastgele ortamda dikkatleri konusunda çekecek kadar hususi detaylarla şekillendirilmiş fütüristik ayrımsız dizayn hedeflendi.

AA’nın haberinde düzlük düz bilgilere bakarak, Omologata’nın değme ayrıntısı, müşterisinin talebi ve sayımsız değişken dikkate alınarak tasarlandı. Omologata, Ferrari’nin 70 almanak güzel GT geleneğine raci ve 2009 yılında üretilen P540 Superfast Aperta’nın peşi sıra markanın önden motorlu V12 platformu üzerine geliştirildi.

Ayraç tarihinde bu fikirle geliştirilen 10’uncu otomobil olan Omologata, pist kabiliyetinin beraberinde spor kere otomobili özelliklerine de eş. Saldırgan görünümüyle öne çıkan modelin oluşmasında önceki adına 812 Superfast anne makbuz ve yöre içki ile farlar hariç mecmu gövdede değişiklikler yapılarak sonuncu tasarımına ulaşıldı.

Aerodinamik gövdenin şekillenmesinde Ferrari’nin karakteristik ögeleri korundu ve yara detaylarla sportif dizayn güçlendirildi. Aracın bu eşsiz tasarımı, özel tıpkı al cisim rengi olan üç katmanlı Rosso Magma ve karbon yüzeyler tamamlandı.

GT yarışçılarına atıf

Ferrari’nin yarışma mirasıyla üstelik bağlam kuran Omologata’nın bağırsak mekanında; ten ve Jeans Aunde kumaş karışımı 4 noktalı konkur tipi güven kemerleri ile cümbüş mavisi koltuklar, yağız keyfiyet ile inatçılık oluşturarak yer alıyor.

El yapımı detaylar ise geçmişle ilgi kurarken, markanın konkur dünyasındaki modellerinden de izler taşıyor. Ses Seda paneli ve yönelteç simidi üstünde kayran kayran mesafe boya efektine topluluk uyuşturucu parçalar; 1950’lerin ve 1960’ların efsanevi GT yarışçılarına ve Ferrari motorlarının arka kapağına gönderme yapıyor.

250 LM ve 250 GTO kabil otomobillerde kullanılan dövülmüş boya efekti ve Ferrari F1’de beğenilen iç husus kolları de geçmişle olan bağları kuvvetlendirerek markanın hayatiyetli mirasını bugüne taşıyor.

Share: