Fitch sigorta şirketine verdiği güven notunu geri çekti

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ DUYUM SERVİSİ

Güven derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings Hollanda merkezli yaşam güvencesi şirketi Aegon N.V. ve onunla angajmanlı kuruluşlarla ilgilendiren A- notunu ticari nedenlerden muhit et kafalı çektiğini açıkladı. Insurance Business’ın haberine bakarak değişmeyen Aegon N.V.’ye sınırlanmış kuruluşlar olan finansman şirketi Aegon Funding Company, sigorta şirketi Scottish Equitable, hayat sigortası şirketleri Transamerica Financial Life Insurance Company, Transamerica Premier Life Insurance Company, Aegon Bank ve şirkete sınırlanmış özge borç senetlerini kapsıyor.

Basın açıklamasında Fitch zat takdirine merbut kendisine seçme notu ehliyetli gördüğü her nedenden kontekst seçme zamanda ferasetsiz çekme veya siper hakkını hafi tuttuğunun altını çizdi. Güven derecelendirme kuruşu yatırımcıların Fitch’mağara yükselen not sigortasından yararlanabileceğine inandığını bu nedenle bu notun hoşgörüsüz çekilmesinin borsaya 30 ahit başlangıçta duyurusunun yapıldığını açıkladı. Açıklamaya bakarak bütün derecelendirmeler çözümlemeli incelemeye tabidir ve Fitch’in bunları köylü çektiği zamana büyüklüğünde değişebilir.

Fitch’in Aegon N.V. ve ilgili kuruluşlar üzere Aegon Bank N.V aut en üst onaylanan güven notu 20 Temmuz 2020 tarihinde geldi. Banka için en son verilen mesabe ise 23 Temmuz 2020 tarihindeydi.

Fitch’in Aegon N.V.’ye ait verdiği en üst notlarında 20 Temmuz tarihinde sigorta şirketinin A+ olumsuz görünümünü koruduğunu, 23 Temmuz tarihinde Aegon Bank’ın A- negatif görünümü koruduğunu ve 14 Mayıs 2020 tarihinde korona virüs riskleri nedeniyle Aegon’un görünümünü negatife çevirdiğini ancak notunu koruduğunu açıklamıştı.

Moody’s’den sigorta şirketlerine mertebe uyarısı

 

Futbolcular üzere zihnî afiyet sigortası

 

Sigorta çalışanlarının can kuşu sağlığı tehlikede

 

Share: